Habbo Mobilerimin'in Takas / Ticaretini nasıl yapabilirim?

Habbo’da güvenli ticaret sistemi bulunmaktadır, Mobilerinin çalınma korkusu olmadan ticaretini yapabilirsin.

 

Başka bir Habbo ile ticaret yapmak için diğer Habbo’nun avatarı üzerine tıkla ve karşına çıkacak menüde isminin hemen altında bulunan takas seçeneğini seç.
Takas seçeneğini seçtikten sonra ürünleriniz arasından ticaretini /takasını yapmak istediğiniz öğeyi takas penceresine sürükleyebilirsiniz. İşlemi tamamlamak için takası kabul et düğmesine tıklayın. Takas/Ticaret yapmak için Ticaret Ruhsatına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. 

 

Ticaret Ruhsatımı daha yeni aldım başka bir şeye daha ihtiyacım olacak mı?

Hayır. Ticaret Ruhsatınızı aldıktan sonar takas veya ticaret yapmak için başka bir şeye ihtiyacınız yok. Takas sadece oyuncuların odasında ayarlardan takas yapılabilir olarak ayarlanmış olmalıdır.

 

Diğer kullanıcıların Takas işlemlerinin devre dışı olup olmadığını nasıl görebilirim?

Takas yapmayı denerken, takas penceresinden oyuncunun veya sizin takas seçeneğinizin devre dışı olup olmadığı uyarısı gösterilir.

 

Nasıl Takas yapabilirim?

Habbo'da takas güvenlik sistemine sahip olduğundan eşyalarınızın çalınma korkusu olmadan bu işlemi yapoabilirsiniz. Tek yapmanız gereken takas yapmak istediğiniz oyuncunun üzerine tıklamak ve takas et seçeneğini seçerek eşya seçimi yapmaktır. Takar yapılan eşyaları belirledikten sopnra tekliften memnunsanız takası sonuçlandırabilirsiniz. Takas yapma sorumluluğu oyunculara ait olduğundan Takas kutusunda görmediğiniz ürünler için vaatlere dayanarak eşyanızı kimseye vermeyiniz. 

Birden fazla eşyanın takasını nasıl yapabilirim.

üst üste koyarak birden fazla eşyanın takasını yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi takas yapılan eşya satısı belirecektir.

ÖNEMLİ: Takası onayladığınızda yalnızca dokuz ürünün ekranda göründüğünü untumayın. Yani, bazı oyuncular görünmeyen işlem alanlarına beklemediğiniz eşyaları koyabilir veya değiştirebilir. Takas yapma riskinin size ait olduğunu unutmayın! 

 

CFC_TR.png

Kredi Mobisi nedir?

Kredi Mobisi, üzerine çift tıklayarak Habbo kredisine çevirebileceğiniz ürünlerdir. Örneğin Altın Külçe, Bronz para, 2016 Bobba suyu gibi… Bu mobiler genellikle takas yaparak kullanılmaktadır. Kredi Mobilerinden birini (2016 Bobba suyu, altın külçe veya bronz para vb.) takas ile aldığın zaman kredi mobisi değil de o mobinin değerinde Habbo kredisi otomatik olarak hesabına geçer. Örneğin Altın külçe mobisini bir arkadaşından takas olarak aldığın zaman Altın külçe sana gelmeyecek onun yerine altın külçenin değerinden yani 50 Habbo Kredisi hesabına geçecektir. Bu sadece kredi mobilerinde geçerlidir.  Normal mobiler her zamanki gibi ürünlerin arasına geçer.

Takas /Ticaret yapmak zorunda mıyım?

Hayır, eğer istemiyorsanız takas veya ticaret yapmak zorunda değilsiniz. Sizinle takas yapmak isteyen Habbo'ların avatarı üstüne tıklayıp Engelle seçeneği ile takas isteklerini engelleyebilir veya güvenlik ayarlarınızdan.

 

 Neden bazı odalarda takas işlemi yapamıyorum?

Takasa işlemi şimdilik bazı odalarla sınırlıdır (Ticaret katı gibi). Herkese açık odalarda takas işlemi yapamazsınız.

 

Takas işlemi yaparak bedava mobi kazanabilir veya mobilerimi ikiye, üçe katlayabilir miyim?

Bazı Habbo'lar, onlar ile takas işlemi yaparak bedava mobile kazanabileceğinizi veya mobilerinizin sayısını katlaya bileceğinizi söyleyebilirler. Bu tür vaatlere sakın inamayım çünkü bu mümkün değildir. Sizi dolandırmaya ve mobilerinizi çalmaya çalışıyorlardır. 

Ayrıca Oda hakları veya benzeri vaatler için eşyalarınızı takas yolu ile başka bir Habbo'ya vermemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer takas işlemi sonunda Habbo size verdiği sözü tutmaz ve eşayanızı alırsa personel bu konuda herhangi bir müdahalede bulunamaz. Diğer oyuncular ile takas yapma riski tamamiyle size aittir.

 

Takas edilen eşyaların değeri ne kadardır?

Takas yapabileceğiniz mobilerin değerini belirleyen bir rehber bulunmamaktadır. Sizin istediğiniz veya ödediğiniz tutarlar geçerlidir.

 

Herkese açık odalar’ da takas yapabilir miyim?

Hayır, sadece Ticaret katında bulunan misafir odalarında takas yapabilirsiniz.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir