Freeze Nedir?

FREEZE! Nedir?

 

FREEZE! Oyun kuralları nelerdir?

FREEZE! Kendi odanda oynayabileceğin yepyeni bir oyundur! 4 takım ve her takım için en fazla beş oyuncu ile oynamaktadır.

Oyunun amacı, yer karolarının üstüne çift tıklayarak yere çarptığı zaman büyük bir kar fırtınası yaratacak bir kartopu atıp diğer oyunculara isabet ettirerek onların donmasını sağlamak. Kartopunun hedefindeki her Habbo donacaktır bu yüzden kendi kartopuna hedef olmadığından emin ol! Ayrıca Freeze arttırıcıları blokları sayesinde ekstra hayat, kalkan ve daha birçok avantajlar sağlayan özel kartopu blokları da patlatarak rakiplerin karşısında bir avantaj sağlayabilirsin.

Her oyuncunun üç hayatı bulunmaktadır ve hepsini tüketip sıfıra ulaşan oyuncu, çıkış karosuna tele port ile gönderilerek oyun dışı edilecektir. En çok puana sahip olan ve en son oyun ’da kalmayı başaran takım kazanacaktır.

 

FREEZE! Oyunu oynatabilmen için yer karolarına, freeze bloklarına, kapılara, zamanlayıcıya, skor tabelasına ve çıkış alanına ihtiyacın var.  Tüm malzemeleri sağladıktan sonra oyunu oynatacağın odanıza yer fayanslarını yerleştirin ve Freeze bloklarını bunun üstüne yerleştirin. Çıkış fayansının oyun alanı dışında kaldığından emin olun. Aksi durumda oyuncularınız oyun ortasında yanlışlıkla dışarı atılabilirler.

Oyun alanın hazır mı? Şimdi arkadaşlarını davet ederek takımlarının oluşturabilir ve oyunun keyfini çıkartmaya başlayabilirsin. Oyuna başlamak için zamanlayıcı başlatın! Sadece bir takım kalınca ya da zamanlayıcı süresi dolunca oyun sona erer. 

 

FREEZE! Nasıl oynanır?

Otel ana sayfasında bulunan Odaları sekmesinin altında Oyunlar kategorisinden FREEZE oyununa ev sahipliği yapılan odayı bulun ve ana kapıdan yürüyerek açık yuvaları olan bir takım seçin ve oda sahibi zamanlayıcı başlayana kadar bekleyin. Daha sonra bir karonun / fayansın üstüne çift tıklayarak kartopu atıp oyun alanında rakip oyuncuları hedefleyerek DONDURMAYA başlayabilirsiniz. Bir Kartopu havaya atıldığı zaman hedefteki herkesi etkileyecektir bu yüzden kendi kar topunuza hedef olmadığınızdan emin olun.  Her dondurduğunuz rakip oyuncu için puan kazanacaksınız.  

 

FREEZE! Oynamak için ücret ödemem gerekiyor mu?

FREEZE! Oynamak kesinlikle bedava. Kendi FREEZE! Oyununu yaratmak için Habbo mağazasından kredi karşılığında gerekli malzemeleri satın alman gerekiyor. Bedava oynamak için, sadece başka Habbo'lar tarafından açılmış oyun odasını bularak takımını seç ve oyunu başlatması için oda sahibinin gelmesini beklemen yeterli.

 

Çıkış karosu / fayansı nedir?

Her oyuncunun üç hayatı bulunmaktadır ve hepsini tüketip sıfıra ulaşan oyuncu, çıkış karosuna teleport ile gönderilerek oyun dışı edilecektir.

 

Freeze arttırıcılara nasıl sahip olurum?

Freeze arttırıcılar, saklamış dondurucu bloklardır ve mağazamızdan alarak oyun alanına yerleştirebilirsin. Bir kartopu isabet edince aktif hale gelerek patlayacaktır. Bazı Freeze arttırıcı blokları ile ekstra hayat ve kalkan kazanarak rakiplerin karşısında bir avantaj sağlayabilirsin. Unutmayın, her zaman karoların üzerine bloklar yerleştirmeniz gerekiyor aksi durumda patlamayacaktır. 

 

Hangi Freeze güçlendiricileri mevcuttur?
Freeze güçlendiricileri listesi:
Mavi oklar: sizin tarafından atılan Kartoplarının patlama etkisini artırır.
Yeşil ok: Bir sonraki Kartopunun çapraz yönde patlamasını sağlar.
Kalkan: geçici olarak tüm Kartoplarına karşı bağışıklık kazandırır.
Kalp: Ekstra hayat. Üç hayattan fazla hayat kazanamazsınız!
Turuncu kartopu: Bir sonraki kartopu tüm yönlere giden büyük bir patlamaya sebep olacak.

 

FREEZE bloklarını odama yerleştirdim fakat neden kartopu attığım zaman patlamıyorlar?

FREEZE blokları her zaman FREEZE fayans / karolarının üzerine yerleştirilmelidirler. Aksi halde patlamayacaklardır.

 

Neden kapıdan girince bana kask verilmiyor?

Her takım en fazla beş oyuncu ile oynayabilir. Oyuncu sayısı dolmuş ise kask verilmez.

 

Oyun oynarken neden birden bire dışarı atıldım?

Muhtemelen sahip olduğunuz üç hayatınızı da kaybetmişsinizdir. Oyuna yeniden girebilmek için oyunun sona ermesini ve yeni oyunun başlamasını beklemelisiniz.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir