Çocuğum Habbo da güvende mi?

Habbo Otel, 7/24 denetlenmektedir. Otel de bulunduğu süre içerisinde oyuncular istedikleri zaman yardım düğmesini kullanarak yardım isteyebilirler. 

 

Oyun içerisinde birisinin size zorbalık yapması ya da hesap şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi almaya çalışması gibi durumlarda. Bunun yanından cinsel içerikli davranış ya da konuşmalara şahitlik edebilirsiniz. Bu tür davranışların olması uygun değildir ve görülür görülmez yardım düğmesine tıklayarak bildirilmesi gerekir. Eğer siz korkarsanız durumu bir yetişkine söyleyin veya yardım alabileceğiniz yerlerle iletişime geçin.

Moderator ekibine sorunun bildirilmesi ile gerekli işlem yapılacaktır.

Moderator’e nasıl şikayet gönderebilirim?

Şikayet göndermek için ekranın sağ üst kısmındaki yardım düğmesine tıklayarak şikayetinizi gönderebilirsiniz.


Eğer Habbo’da Moderatore şikayet göndermek istiyorsanız, o zaman daha fazla bilgi için buraya tıklayın. https://help.habbo.com.tr/entries/21649608-moderatore-sorunu-nas-l-rapor-edebilirim

Unutmayın ki 'Acil Yardım' seçeneği sadece gerçek acil hizmet durumunda kullanılır ve bunu gereksiz yere kullanmak hesabınızın engellenmesine sebep olabilir. 

Başka neler yapabilirim?

Eğer Habbo'da birisi sizi kızdırıyorsa, o kişinin konuşmalarını görmemek için ENGELLE butonunu kullanmalısınız. Eğer bu kimse size ait ya da hakkınız olan bir odadaysa bu kişi odadan atabilirsiniz ve geçici bir süreliğine yasaklayabilirsiniz.

Eğer bir kimse size kendinizi tehlikede veya tehdit altında hissettiriyorsa, lütfen otel içindeki 'Yardım' butonunu kullanın. Bu buton Moderatör ekibine bir "Yardım Çağrısı" göndermenize olanak sağlar.

Unutmayın ki "Acil yardım al" butonu sadece acil durumlar içindir, suistimal etmeniz durumunda Habbo'dan uzaklaştırılabilirsiniz.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir