Çocuğum Habbo Otel'i ziyaret ederken onun güvenliğini sağlamak için ne tür araçlar kullanılıyor?

Kullanıcılarımızın Otel'de keyifli zaman geçirmelerş ve mümkün olduğunda güvende olamaları için, her bir durumda kontorlü sağlayabilmek için çok sayıda araç geliştirdik.

 Habbo deneyimi esnasında kontrolü elde tutabilmek için neler yapabileceğini iyice anlaması için, aşağıdaki bilgileri çocuğunuzla birlikte okumanızı tavsiye ederiz.

 

-Engelle butonu

 Eğer bir diğer kullanıcı çocuğunuzu rahatsız ederse ya da çocuğunuz bir diğerinin ne dediğini dinlemek istemezse, Engelle butonunu kullanarak o kişiyi sessize alabilir. Bunu yapmak için, susturmak istedikleri kişinin avatarı üzerine tıklaması gerekir. Tıkladıktan sonra Engelle butonu belirecektir, kullanıcının konuşmaları otomatik olarak görünmez olacaktır.

 

Enegelle butonu hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın

 

-Oda Moderasyon Araçları

Kendine ait odalarda kontrol tamamen çocuğunuzdadır. Odasında ne olacağına ve kimlerin onu ziyaret edebileceğine kendisi karar verir. Bu onun, genel Habbo moderasyonunda aktif bir rol almasını ve daha güvenli, keyifli ve sorumluluk sahibi bir topluluğa katkı sağlamasını mümkün kılar. Çocuğunuzu kullanımında olan araçlar şunlardır:

 

*At

 Bu araç bir kullanıcıyı odadan atar. Eğer oda dolu ya da kilitli değilse kullanıcı odaya dönebilir.

 

*Sessiz

 Bu araç odadaki bir kullanıcıyı sessize alır. Çocuğunuz bir kullanıcıyı 2, 5 ya da 10 dakikalığına susturabilir.

 

*Oda sessiz

 Bu araç da Sessiz butonuyla aynı şekilde çalşıyor ancak burda tüm Habblar sessize alıcanaktır.

 

*Yasakla

Bu araç çocuğunuzu bir Habboyu bir süreliğine odasında yasaklamasına olanak sağlar. Bir saat, 1 gün veya kalıcı olarak yasaklayabilir (grup üyeleri sadece bir saat ya da bir günlüğüne yasaklanabilirler).

 

*Yasağı Kaldır

 Bu araç daha önce verilmiş bir yasağı kaldırmaya yarar. Eğer çocuğunuz birini yanlışlıkla yasakladıya, bu botunu kullanarak yasağı kaldırabilir.

 

-Odalara Erişimin Kontrolü

 Kullanıcıların kendi olarına erişimi kontrol etmesine yardımcı seçenekler mevcut:

 

Açık – Odaya tüm kullanıcılar girebilir

 

Parola – Oda bir parolayla kiltlenir. Sadece parolayı bilen kullanıcılar girebilir.

 

Kapı zili – Kullanıcıların kapı zilini çalmaları gerekir ve içeri kimin gireceğine çocuğunuz karar verir.

Kullanıcılar, oda içerisinde ekranın sağında beliren bir panel olan Oda ayarlarına tıklayarak ayarlarda değişiklik yapabilirler.

 

 -Oda Filtresi

Bu filtre, bobba filtresi olarak da bilinen sohbet filtresine ek olarak kullanılır.

Otel içerisinde genel olarak kullanımına izin verilen bazı kelimeler, bazı kullanıcılara uygun gelmeyebilir veya sadece odalarında uygun göremedikleri kelimelerin kullanılmasını istemeyebilirler.

Bu ayar sayesinde kulanıcılar, odalarında istemedikleri keliemelerin veya cümlelerin söylenmesini engelleyebilirler. Bu filtreyi her odaya özel olarak ayarlayıp, düzenleyebilirler.

- Forum Ayarları

Grup sahipleri yeni tartışma konuları açabilir, okuyabilir veya düzenleyebilirler. Ayrıca sadece grup üyeleri veya sadece Grup Yöneticileri seçeneği de mevcuttur.

Grup sahipleri bir konuyu gizleyebilir, düzenleyebilir, eski konu veya mesajları tekrar görünür yapabilirler.

 

-Hesap Ayarları

 Kullanıcılarımız her zaman için anonimdir ve kişisel bilgileri otelin hiçbir yerinde gösterilmez. Ancak biz yine de gizlilik ayarları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmeleri için bazı hesap ayarları koyduk. Bu ayarlara, kullanıcının adının göründüğü aynı pencerede beliren Hesap Ayarları bağlantısından erişilebilir. Hesap ayarları seçenekleri şunlar:

 

Çevrimiçi durumu - Eğer otele bağlıyken kimse tarafından görünmek istemiyorlarsa, Hiç Kimse seçeneğini tıkyalabilirler.

 Takip et Ayarları – Çocuğunuzu adece arkadaşları bir odadan diğerine takip edebilirler. Ancak eğer yalnız kalmak isterlersen, ayarlarda Hiç Kimse seçeneğine tıklayabilirler. Bu şekilde kimse nerde olduklarınız bilmez.

 

Güvenlik Kilidi

 Habbo'da hesabınızı istenmeyen erişimden korumak için bir seçenek mevcut. Eğer hesabınızın risk altında olduğunu düşünüyorsanız, biz onu kilitleriz. Hesap kilidi tekrar açılıncaya dek takas ve benzeri tüm özellikler devre dışı bırakılır. Güvenlik kilidiniz Hesap Ayalarında etkinleştirebilirsiniz.

 Güvenlik Kilidinin nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi için, lütfen buraya tıklayın.

 

 

Ayrıca herhangi bir Habbo problemiyle iilgili nasıl yardım ve tavsiye alabileceğinize dair daha fazla bilgiyi burdan alabilirsiniz.

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir