Habbo Gruplar Hakkında Tüm Bilgiler

Kendime ait bir grup nasıl kurabilirim?
Kendi grubunuzu oluşturmak için HC üyesi olmanız ve Mağazamız içerisindeki Gruplar kısma giderek satın almanız gerekiyor. Grup kurarken, ismini, tanımlamasını, hangi odanın ana oda olduğunu, takım rengini seçin ve Rozerini yapın . Son olarak 'satın al' seçeneğini seçin ve Grup sizin!

Ana odamı nasıl belirlerim?

Grubunuzu kurarken ana odanı seçmen istenecektir. Ana odanız seçildikten sonra değiştirilemez bu yüzden dikkatli seçim yapın.

Bir Gruba nasıl katılabilirim?

Grup bilgisini, grup üyelerinin rozetlerine tıklayarak veya Gruplar ana sayfasına giderek bulabilirsiniz. Ana oda’da oda ayarları menüsüne gidip grup rozetine tıklayın ve grup bilgisine bakın ve böylece gruba katılmanız sağlanacaktır. Eğer HC üyesiyseniz 100 tane gruba katılabilirsiniz. Değilseniz sadece 50 grup üyesi olabilirsiniz.

Bir Grubu nasıl terk edebilirim?

Sadece Habbonuz üzerine tıklayın ve profilinizi açın. Buradan üye olduğunuz grupların listesini bulabilirsiniz. Ayrılmak için sadece ayrılmak istediğiniz grubun rozetini tıklayın ve "gruptan ayrıl /terk et" butonuna tıklayınız.

Kaç Grupa katılabilirsiniz?
HC üyeleri 100 farklı Grup’a kadar katılabilirler. Normal kullanıcılar ise 50 Grup’a kadar katılabilir.

Bir Grup'un üyesi olmak istiyorum ama çalışmıyor.  Neyi yanlış yapıyor olabilirim?

Büyük olasılıkla, zaten birçok Gruplara üye olmuşsunuzdur. HC üyeleri 100 farklı Gruplara,  normal kullanıcılar 50 Gruplara kadar katılabilirler.  Bir diğer neden de Grup, maksimum üye sayısına ulaşmış ya da ''onayı olmadan üye olamaz'' ayarını kullanıyor olabilir.

Grup arkadaşlarım Grup Ana odamı dekore etmeme nasıl yardım edebilirler?

Kendi grubunuzda, siz ve grup arkadaşlarınız ana odasını dekore edebilirsiniz. ''Grup Ayarları'' kısmından diğer kullanıcıların sahip olduğu hakları seçebilir, Seçilen kullanıcılar daha sonra kendi mobilerini Ana Oda'nın dekorasyonuna yardım için kullanabilirler. Mobilerin sahibi değişmez. Normal kullanıcılar sadece kendi mobilerini yerleştirip, yer değiştirip, çevirebilirler. Admin ise bütün mobileri yerleştirip, çevirip ayrıca kaldıra da bilirler. Admin tarafından kaldırılan malzemeler sahibinin envanterine geri gitmektedir. Eğer bir kullanıcı sizin grubunuzu terk ederse, sahibi olduğu bütün eşyalar gerçek sahibine geri gönderilecektir.

Ayrıca oda da bulunan tüm mobilyaların toplu olarak geri gönderilmesi için kullanabileceğiniz yeni bir komut da vardır. Bu komut, sadece grup sahibi tarafından kullanılabilir. Komutu kullanabilmek için; hepsini seçilip onayladıktan sonra, oda süslemeleri için kullanılan mobiler orijinal kullanıcılarının envanterine iade edilecektir.

Grup üyelerim, ana odasını dekore etmem için bana yardım ediyorlar, fakat şimdi birçok mobi kayıp. Bu nasıl mümkün olabilir?

Büyük olasılıkla, grup üyelerinizden bazıları yardım için kullandıkları Mobilerini kaldırmış veya grubunuzdan ayrılmıştır. Grup üyeleriniz tarafından kullanılan mobiler sahibinin envanterinden kaybolmazlar. Grubu terk ettikleri zaman kendi envanterlerine geri gönderilir.

Oluşturduğum Grubum neden silindi ya da kaldırıldı?

Eğer Habbo kurallarına uymayan bir grup oluşturduysanız veya uygunsuz olduğunu düşündüysek grubunuz kaldırılacak ve geri verilmeyecektir.

Grubunuzu - Grup türlerinizi Yönetmek

Ayarlar kısmından Grup türünü seçebilirsiniz.

Düzenli – (50.000 'e kadar üye, onay olmadan katılabilir)

Halka Açık Olmayan – (üyelik, grup sahibi veya yönetici tarafından onaylanmalıdır)

Özel - (kimse katılamaz)

Grup Haklarınızın Yönetilmesi

Grubunuzu yönetmek için kendi grup rozetinize tıklayın ve ''Grupları Yönet'' seçeneğini seçin. Buradan diğer Habbo'lara vereceğiniz hakları seçebilirsiniz.

Üye: Grup temel üyeliğidir. Üyeler, mobilya (eğer seçenek açıksa) ekleyebilirler fakat sadece sahibi kaldırabilir. Foruma konu gönderebilirsiniz.

Yönetici: Üyelerin gruba katılım ve mobilyalarını ekleme (hatta garip mobilya mesajlarının düzenlenmesi) , odanın etrafında Mobilyaları hareket ettirme haklarının verilmesini onaylar. Diğer üyelerin mobilyalarını oda içerisinden kaldırma (kaldırılan mobilya sahiplerine geri gider) hakkına sahiptir. Ayrıca forumda yeni konular başlatıp mevcut konuları silebilir.

Sahibi: Yukarıda sayılan bütün haklara, artı grup adı değiştirme / açıklama ve rozet hakkında sahiptir.

Ana Odamı özel mobilyalar ile nasıl dekore etmek edebilirim?
Grup Mobilyalarını, Mağaza ‘da Grup Bölümünde bulabilirsiniz. Buradan, Grubunuzu ve rozetinizi renklendirmek için çeşitli ürünler temin edebilirsiniz. Bu sayfada, doğru Grup için Mobi satın almak istediğinizden emin olun. NOT: Satın aldığınız mobilyanın veya rozetinin rengini daha sonra değiştiremezsiniz. Eğer Grup’un veya rozetinin rengini değiştirirseniz satın aldığınız mobilya veya rozetlerin rengi değiştirilemeyecektir.

Grup mobi aldım ve daha sonra grup rengini ve / veya grup rozetini değiştirdim. Ama mobi, aynı kaldı. Nasıl olmuş olabilir?

Grup Mobileri aldıktan sonra sonsuza kadar aynı görüneceklerdir. Grubunuzun rengini veya rozetini sonradan değiştirseniz bile daha önceden almış olduğunuz mobilerin rengi veya rozetleri değişmeyecektir.

Grup rozetimi, bilgi standımdan nasıl değiştirebilirim?

Bilgi standınızda bulunan Habbo karakterinizin üstüne tıklayın ve profilinizi açın. Buradan, kalp simgesini tıklayarak favorilerinizdeki grupları seçebilirsiniz. En sevdiğiniz grup infobilgisi görünecektir.

Hangi Gruplara üye olduğumu nasıl görebilirim?

Bilgi standınızda bulunan Habbo karakterinizin üstüne tıklayın ve profilinizi açın. Buradan üye olduğunuz bütün grupların listesini ve hangilerinin favoriniz olduğunu görebilirsiniz.

Eski bir gruba sahibim fakat neden herhangi bir grup mobilyası alamıyorum?

Yeni bir grup üyesi veya yeni bir grup sahipseniz grup mobi satın alınabilir.

Oda da kullanılmış mobilyaları eski sahibine geri gönderebilir miyim?

Grup yönetici veya grup sahibi, mobilyaları aldıkları aynı yöntem ile sahibine geri gönderebilirler.

Ayrıca oda da bulunan tüm mobilyaların toplu olarak geri gönderilmesi için kullanabileceğiniz yeni bir komut da vardır. Bu komut, sadece grup sahibi tarafından kullanılabilir. Komutu kullanabilmek için; hepsini seçilip onayladıktan sonra, oda süslemeleri için kullanılan mobiler gerçek sahiplerinin envanterine iade edilecektir

Neden yeni gruplarda ziyaretçi defteri mevcut değil?

Şimdilik, teknik nedenlerden dolayı yeni gruplarda ziyaretçi defteri oluşturmak mümkün değildir. İleride bu özellik uygulanabilir olduğunda, ana sayfamızdan size duyurulacaktır.

Neden yeni gruplarda limitsiz üye sahibi olmak mümkün değil?
Şimdilik, teknik nedenlerden dolayı yeni gruplarda limitsiz üye sahibi olmak mümkün değil. İleride bu özellik uygulanabilir olduğunda, ana sayfamızdan size duyurulacaktır.

Kendi grubumdan ana odamı silmem mümkün mü?

Bir kere Ana Oda seçildikten, kurulduktan sonra bu oda sonsuza kadar ana odanız olarak kalacaktır. Grup odanızı silmenin tek yolu sahip olduğunu o Grubu komple silmektir.

 

Grubumu nasıl silebilirim?

Grup odana git ve Grup ikonuna tıkla. Grup bilgisinin altında düzenle seçeneği bulunmakta. Düzenle kategorisi altında “Grubu Sil” seçeneğine tıklayarak silebilirsiniz. Grubu silmeniz ile içindeki mobile sahiplerine geri gidecek (oda sahibininki de dahil). Eğer Grubun içinde Forum varsa o da grup ile birlikte silinecektir. Unutmayınız ki sahip olduğunuz grubu silmeniz halinde herhangi bir ücret iadesi almayacak ve silme işlemini geri almanız mümkün olmayacaktır.

 

Bilgi standımdan sahibi olduğum grup bilgisini nasıl saklayabilir veya silebilirim?

Grup uzun Profili Kalp simgesini tıklatarak favori olarak işaretlenebilir. Eğer Kalp simgesini ikinci kez tıklarsanız, hiçbir grup favori olarak seçilmeyecek ve rozetleri bilgi standınızda gösterilmeyecektir.

Tam olarak aynı adı taşıyan iki grup olabilir mi?

Evet, aynı adı taşıyan gruplar oluşturabilirsiniz. Grup isimleri benzersiz olmak zorunda değil.

Bir üye, dekorasyon hakları ile neler yapabilir?

Üye,  Oda' da bulunan mobilyaları taşıyıp, yeniden düzenleyebilir. Hakları olan herhangi bir üye, odayı yeniden dekore edebilir, ayrıca zemin ve duvarlarını boyayabilir.

Neden yönetici, üyeleri topluca silebilir?

Grup sahibi olarak, Yönetici hakkı verirken çok dikkatli olmanızda fayda var. Vermiş olduğunuz bu hak, grup sahibinden izin almaksızın diğer yöneticileri silmek veya yeni yöneticiler seçmek gibi haklar da vermektedir. Bu yüzden yönetici hakkını gerçekten güvendiğiniz kişi veya kişilere vermelisiniz.

VIP üyeliğim bitince, sahip olduğum grup siliniyor mu?

Sahip olduğunuz grup silinmez.

VIP üyeliğim bitince, Ana Odam siliniyor mu?

 Sahip olduğunuz Ana oda silinmez.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir