Yeni Oda Denetim Hakları!

Artık kendi odalarından sen sorumlu olacaksın. Habbo topluluğumuzu daha eğlenceli ve güvenli bir yer haline getirmek için sana daha fazla görev düşüyor. Oda ayarlarınızı değiştirerek kurallara uymayan seçili Habboları susturma, dışarı atmak veya uzun sureli engelleme ayarlarını aktif edebilirsiniz.   

 

Odamı yönetmek için ne tür haklarım var?

At: Seçili oyuncuyu odanızdan atmanızı sağlar. Atılan Habbo, odanız kapalı veya dolu değilse daha sonar geri gelebilir.

Sustur: Seçili oyuncuyu odanız içerisindeyken susturmanızı sağlar. Susturma süresini 2,5 dakika veya 10 dakika olarak seçebilirsiniz. 

Engelle: Seçili oyuncuyu odanızdan uzun süreli olarak atmanızı sağlar. Engelleme sürenizi, 1 saat, 1 gün veya sonsuza kadar seçmeniz mümkün.

Engeli Kaldır: Daha önce engellediğiniz kişilerin engelini kaldırır. Eğer biraz aceleci ve sert davrandığınızı ve uyguladığınız engeller yüzünden artık kimsenin odanıza gelmediğini düşünüyorsanız uyguladığınız engelleri kaldırabilirsiniz.

Oda haklarını nasıl yönetebilirim?

Yönetim aracı iki kısımdan oluşmaktadır. Oda sahibi tarafından uygulanacak adım:

1 - Ekranın sağ üst köşesindeki oda linke tıklayın
2 - Açılan menüden Ayarları seçin
3 - "YÖNET" sekmesini tıklayın
4 – İstediğiniz ayarı seçin

 

İkinci bölüm ise oda sahibi tarafından, yönetim hakları verilmiş Habbolar tarafından uygulanacak adım:


1 - Eğer oda içerisinde hakkınız varsa, istediğiniz Habbo avatarı üstüne tıklayın.
2 - Açılan menüde "YÖNET" sekmesini tıklayın
3 - Sessiz, At, Engelle seçeneklerinden istediğinizi seçin.

 

Diğer Habbolara odamı yönetme hakkını nasıl veririm?

Oda ayarlarınıza giderek “Yönet” seçeneğini seçin. Bu bölüm üç kısımdan oluşmaktadır:

a-      Benim odam içerisinde oyuncuları kim odamdan ATABİLİR kısmında "izni olan kullanıcılar" veya "Hiç kimse" seçenekleriniz bulunmaktadır.  "Hiç kimse" seçiliyse oda sahibi dışında hiçbir Habbo oyuncuları odanızdan atamaz.

 

b-      Benim odam içerisinde oyuncuları kim susturabilir kısmında, "izni olan kullanıcılar" “Herkes”,  "Hiç kimse" seçenekleriniz bulunmaktadır.  "Hiç kimse" seçiliyse oda sahibi dışında hiçbir Habbo bu hakka sahip olamaz. “Herkes” seçeneği seçiliyse odanıza giren herhangi bir Habbo bu hakka sahip olur ve her istediğini odanızdan atabilir veya , "izni olan kullanıcılar" seçeneği ile bu hakkı vermek istediğiniz Habboları siz belirlersiniz.

 

c-       Benim odam içerisinde oyuncuları kim odamdan ENGELLEYEBİLİR kısmında "izni olan kullanıcılar" veya "Hiç kimse" seçenekleriniz bulunmaktadır.  "Hiç kimse" seçiliyse oda sahibi dışında hiçbir Habbo oyuncuları odanızdan engelleyemez.

 

d-      ENGELİ KALDIRMAK: Engellenmiş kullanıcılar listesinde giderek, engelini kaldırmak istediğiniz oyuncuyu seçmeniz yeterli. Kısa süre içerisinde engel kaldırılacaktır.

 

Kim engeli kaldırabilir?

Sadece oda sahibi, engellenmiş kullanıcıların engellerini kaldırma hakkına sahiptir.

 

Oda sahibi beni odasından atmış veya engellemişse Habbo Hotel’e geri gidebilir miyim?

Elbette. Başkasının odasında, oda sahibi tarafından atılmanız, susturulmanız veya engellenmeniz sadece o oda içerisinde geçerlidir.

 

Yeni Oda Yönetim araçlarının bana ne yararı olabilir?

Odanızda neler olup bittiğini öğrenmek için kullanabilirsiniz: sizi rahatsız eden ve oyununuzu bozmak isteyenleri susturmak, odanıza erişimlerini kısıtlamak artık sizin elinizde.... Ayrıca Habbo topluluğumuzu daha güvenli, huzurlu ve eğlenceli tutmak için yardım etmiş oluyorsunuz.  

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir