Grup Forumu

Grup forumu nedir?

 

Her Grup , profilinde görülecek bir Grup Forumuna sahip olabilir. Forumda Habbolar bir konu oluşturabilir ya da var olan bir konu hakkında mesajlar yazabilirler.

  

Forumlar nasıl çalışır?

Grup sahibi grup tartışmalarını herkese açık ya da sadece grup üyelerine açık olarak düzenleyebilir. Grup sahibi aynı zamanda kimlerin yeni konular oluşturabileceğine, eklemeler yapabileceğine karar verebilir: herkes, sadece grup üyeleri ya da kurucu

 

 

 

Habbo grubumda bir Forum istiyorum, nasıl sahip olabilirim?

Habbo grubunda bir foruma sahip olmak için tek yapman gereken mağaza kataloğundan ‘Grup’ seçeneğine tıklayıp Forum Terminal Mobisi almaktır.

 

 

Forum Terminal nedir?

Forum Terminal , forum oluşturmak için satın alarak odanda kullanabileceğin bir mobidir. Üzerine çift tıklayarak Forumu bir yan pencerede açabilirsin.

 

 

Her grup için kaç tane Forum Terminaline ihtiyacım var?

Her odada sadece bir tane Forum Terminaline sahip olabilirsin. Eğer bir grup için birden fazla Forum Terminali aldıysan, onları diğer odalara koymalısın. Bütün terminaller aynı forumu açacaktır.

 

 

Bir Grup içinde kaç tane Foruma sahip olabilirim?

Her grup için sadece bir foruma sahip olabilirsin. Eğer grubunun birden fazla odası mevcutsa, her grup için bir Forum Terminali yerleştirip herhangi bir grup odasından herkesin o foruma ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Neden grup forumlarından yorum yapamıyorum?

Eğer aşağıdaki şartları sağlamıyorsan forumlarda yorum yapamazsın:

 

  • Habbo Vatandaşı değilsin. Sadece Habbo Vatandaşları yorum yapabilir.

  • Sessizleştirme cezası aldın.Eğer sessizleştirme cezası aldıysan grup forumuna yorum yapmak için cezanın süresi bitene kadar beklemek zorundasın.

  • Grup üyesi ya da kurucusu değilsin. Grup sahibi, kimlerin yorum yapabileceğini belirleyerek sadece grup üyeleri ve kurucu seçeneğini seçmiş ise yorum yapamazsın.

 

Grup forumlarına kimler yazabilir/okuyabilir?

Grup sahipleri kimlerin yazabileceğine ve okuyabileceğine karar verebilir:

  • Herkes

  • Sadece Grup Üyeleri

  • Sadece Grup kurucularıForumlar nasıl modere edilecek?

Forumlar grup sahibinin sorumluluğundadır. Habbo Topluluğunu herkes için güvenli ve eğlenceli halde tutmak için, grup sahibi ve kurucuları tarafından aktif olarak modere edilecektir. Grup sahibi, oda ayarlarını grup sahibi tarafından bağımsız bütün konulardaki mesajları gizle/yenile seçeneğini kullanarak düzenleyebilir.

Ayrıca Habbo Vatandaşıysanız ve forum ile ilgili ciddi sorunlarla karşılaştıysanız konu/mesaj rapor et ikonunu kullanarak rapor edebilirsiniz.
 

 

 

 

 

 

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir