Güvenlik Hakkında Tüm Bilgiler

safety_tips.jpg

 

Güvenliğiniz için yapabileceğiniz en iyi şey, ailenizin ya da arkadaşlarınız görmesini istemeyeceğiniz şeyleri web kamerasında yapmamak olacaktır.

Eğer pişman olacağınız bir şey paylaşırsanız, yardım istemek için asla çok geç değildir. Hepimiz bazen keşke yapmasaydım dediğimiz şeyler yaparız. Video ya da resim paylaşılmış olsa dahi, ne kadar utanç verici olursa olsun, bu, dünyanın sonu demek değildir.

1. Web kamerasında soyunmak için kendiniz asla baskı altında hissetmeyin. Eğer birileri sizi kamera açmaya zorluyorsa, o kişiyi engelleyin ve durumu Habbo'ya bildirin.

2. Eğer birisi sizi çevrim içi tehdit ederse, mümkün olan en kısa sürede güvendiğiniz yetişkine söyleyin. Eğer yapabilirseniz, hemen bilgisayarınızın başından kalkın ve güvendiğiniz bir yetişkine giderek durumu anlatın.

3. Yardım almak için asla çok geç değildir. Olaylar ne kadar ciddileşmiş olursa olsun, mutlaka size yardımcı olabilecek birileri vardır. İstediğiniz zaman yardım talep edebilirsiniz.  Ayrıca Polis İhbar Web numarası 166'yı her an arayabilirsiniz.

4. Unutmayın- bu sizin hatanız değil. Kamerada her ne paylaşmış olursanız olun, suçlanacak tek kişi suistimal eden kimsedir. Onlar sorumlu tutulacaktır. Sizin başınız belaya girmeyecektir.      

5. Kanunları ihlal eden suistimalcidir. Genç bir kimseyi kamera karşısında soyunmaya veya cinsel eylemelerde bulunmaya sevk etmek ciddi bir suçtur. Polis bu suistimal eden kişiyi bulacak ve tutuklayacaktır.

Unutmayın, yalnız değilsiniz. Eğer utanıyor ya da korkuyorsanız güvendiğiniz bir yetişkine anlatın.

 

Ben kandırmaya çalışan olursa ne yapmalıyım?

Sen Yardım Aracını kullanarak rapor etmeniz gerekmektedir. Size yardımcı olabilmemiz için bize mümkün olduğunca detaylı bilgi vermeye çalışın.

Birisi şifremi isterse ne yapmalıyım?

Birisi şifrenizi isterse, bir 'yardım çağrısı' göndererek durumu bildirip daha sonra odayı terk edin. Adresiniz, okulunuz veya numaranız gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmanız güvenli değildir..

 Birisinin şifremi bildiğinden şüpheleniyorsam ne yapmalıyım?

Hemen değiştirmeniz gerekir. Habbo oturumunuzu açarak 'Hesap Ayarları' kısmından yapabilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek için, Habbo hesabınızdaki doğum tarihini bilmek zorundasınız. Bu, Habbo oluşturmak için kayıt yaptığınız sırada girdiğiniz doğum tarihidir. Eğer bunu bilmiyorsanız, şifrenizi değiştiremezsiniz.

NOT: ASLA şifrenizi başkası sizden istiyor diye değiştirmeyin. Hesabınızı ve hesabınızda bulunan mobilya ya da kredilerinizi çalabilirler. Eğer birisi size şifrenizi sorarsa veya değiştirmenizi isterse Habbo yardım çağrısını kullanarak rapor ediniz.

 

Şifremi yazarken ***** gibi karakterler çıkar mı?

Hayır, şifrenizi yazarsanız aynen yazdığınız gibi görünecek ve herkesin görmesi mümkün olacaktır. Sohbet filtre dahil edilecek birbirinden farklı bir çok şifre vardır

Eğer birisi size parolasını yazar ve **** gibi karakterler görünür ise hemen Yardım çağrısı yaparak durumu rapor edin ve odayı terk ediniz.

İyi bir şifre nasıl oluşturulur?
İyi bir şifre, karışık sayılardan, büyük ve küçük harfler içerir. Güvenli olması için her birkaç haftada bir şifrenizi güncelleyin! Adınızı, doğum tarihi veya Habbo adı gibi kelimeler veya sayılar kullanmayın!

Birisi kişisel bilgilerimi öğrenmek isterse ne yapmalıyım?

Eğer birisi sizden kişisel bilgilerini öğrenmek isterse, yardım çağrısını kullanarak durumu bildirin ve odayı terk edin. Adres, okulunuzun adı veya telefon numaralarınız gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmanız güvenli değildir.

Güvenlik Grubumuza katılarak , birçok bilgi ve ipucu bulabilirsiniz..

 

Not: Birisi sizden şifrenizi değiştirmenizi isterse sakın yapmayınız. Bu hesabınız çalmak için yapılmış bir numara olabilir. Buna benzer şüpheli bir durum ile karşılaşırsanız lütfen durumu yardım düğmesine tıklayarak rapor ediniz.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir