Gelen kutunuzda garip e-postalar mı alıyorsunuz?

Habbo sahte e-postaların farkında olun! Saldırganlar, size şifrenizi, hesap, ödeme detaylarınızı çalmak için tasarlanmış talepler gönderebilir. Habbo personeli, e-posta ile şifre veya kredi kartı bilgileriniz gibi kişisel bilgilerinizi asla sormaz. Eğer buna benzer bir durumla karşılaşırsanız, bunun bir aldatmaca olduğunu emin olabilirsiniz! Ayrıca, % 100 emin olmadığınız e-postalardaki linklere asla tıklamayın!


Bu dolandırıcılık, e-posta, Twitter, MSN / AOL, Facebook ya da Myspace dolandırıcılığını da içerebilir. Genellikle, Habbo hesabınıza erişmek için Habbo dışında sizinle iletişim kurmak için çalışacaklardır. Hesabınızı güvende tutmak için bazı ipuçları;

* Otel Personeli, hesabınızı doğrulamak veya etkinleştirmek için e-posta gönderip yapmamanız halinde hesabınızın silmekle tehdit eden e-postalar asla göndermez. Bu e-postaların, Habbo tarafından değil, kullanıcı adınızı ve şifrenizi çalmak için düzenlenen siteler tarafından gönderildiğini unutmayın ve asla cevaplamayın.

* Mesajlar ne kadar güvenilir görünürse görünsün gönderilen linkleri asla tıklayıp açmayınız. Adresi tarayıcınızın adres çubuğuna elle yazabilirsiniz fakat çok dikkatli olmanızda fayda var çünkü birçok sahte web sayfası şifrenizi almak için aynen bizim web sayfamız gibi görünecektir.

* Başka bir kişi veya web sitesine şifrenizi ifşa etmeyiniz.  Şifrenizi yazmadan önce, tarayıcınızın adres çubuğunu kontrol ediniz.
* Habbo hesabınızın kapanacağına dair tehdit içerikli e-postalar asla göndermediğimizi unutmayın. Bu gibi garip e-postalar alır ve onların bizden geldiğine emin olamazsanız, lütfen yardım masasına başvurun.
* Habbo veya diğer web sitelerinde kişisel bilgilerinizi verdiğini kişiler konusunda çok dikkatli olunuz.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir