Bir sorunu nasıl rapor edebilirim?

Oyun içerisinde birisinin size zorbalık yapması ya da hesap şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi almaya çalışması gibi durumlarda. Bunun yanında cinsel içerikli davranış ya da konuşmalara şahitlik edebilirsiniz. Bu tür davranışların olması uygun değildir ve görülür görülmez bildirilmesi gerekir. Eğer siz korkarsanız durumu bir yetişkine söyleyin veya yardım alabileceğiniz yerlerle iletişime geçin.

Bu tür olayları Moderasyon ekibine bildirdiğinizde onlar anından gerekli önlemi alırlar.

Bir sorunum olduğunda bunu nasıl bildiririm?

Günün herhangi bir saatinde yardım talep etmek için sadece Habbo ekranının sağ üst köşesindeki 'Yardım' butonuna tıklamanız yeterli.

Unutmayın ki 'Acil Yardım' seçeneği sadece gerçek acil hizmet durumunda kullanılır ve bunu gereksiz yere kullanmak hesabınızın engellenmesine sebep olabilir.

 

Başka neler yapabilirim?

Eğer Habbo'da birisi sizi kızdırıyorsa, o kişinin konuşmalarını görmemek için ENGELLE butonunu kullanmalısınız. Eğer bu kimse size ait ya da hakkınız olan bir odadaysa bu kişi odadan atabilirsiniz ve geçici bir süreliğine yasaklayabilirsiniz.

Eğer bir kimse size kendinizi tehlikede veya tehdit altında hissettiriyorsa, lütfen otel içindeki 'Yardım' butonunu kullanın. Bu buton bir "Yardım Çağrısı" göndermenize olanak sağlar.

Unutmayın ki "Acil yardım al" butonu sadece acil durumlar içindir, suistimal etmeniz durumunda Habbo'dan uzaklaştırılabilirisiniz.

 

Bir Grup Forumunda yer alan uygunsuz mesaj veya konuları nasıl bildirebilirim?

Grup forum sahipleri ve hatta admin (yönetici) haklarına sahip üyeler, uygunsuz gördükleri yorumları ve hatta tüm konuyu gizleyebilirler. Forumlarının Habbo Way kurallarına uygun olarak devam ettiğinden emin olmakla sorumludurlar.

Yinede daha acil bir konuyu veya mesajı bildirmek isterseniz, hemen sağında yer alan ünlem işaretine basmanız yeterlidir.

Uygunsuz fotoğrafları nasıl bildirebilirim?

Habbo kamerası ile çekilmiş uygunsuz bir fotoğraf görürseniz fotoğrafın üst kısmında bayrak ikonu ilan bildirme işaretine tıklamanız yeterli.

 

Unutmayın ki "Acil yardım al" butonu sadece acil durumlar içindir, suistimal etmeniz durumunda Habbo'dan uzaklaştırılabilirisiniz.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir