Hesabınızı Koruma Ayarı- Güvenlik Kilidi

Hesabınızı daha güvenli yapmak için Hesabınızı Koruma özelliği ekledik. İşte size nasıl çalıştığına dair birkaç ipucu:

Hesabınızı Koruma tam olarak nedir?

Emniyet Kilidi yetkisiz erişimlere karşı hesabınızı korur. Bir kez bunu etkinleştirdikten sonra, hesabınıza sizin IP sisteminiz dışındaki oturum açmaya çalışması ve hesabınızı kullanması engellenir. Örneğin normalde Ankara’da yaşıyor ve Hesabınızı Koruma aktif ise, başka bir şehirden veya sizin ip alanınız dışından bağlanan birisi hesabınıza erişerek eşyalarınızı takas yapamaz, mağazadan ürün satın alamaz veya şifrenizi değiştiremez. Bu işlemleri yapabilmesi için ancak sizin belirlediğiniz güvenlik sorularına doğru cevap vermesi gerekiyor.

Hesabınızı Koruma nasıl aktif edilebilir?

Habbo hesabınıza bağlandıktan sonra ilk açılan ana sayfanızdaki Hesap Ayarları kısmına tıklayınız ve Kimlik ayarları kısmını seçiniz. Hesabınızı Koruma kısmında bulunan güvenlik sorusunu düzenle seçeneğini seçerek istediğiniz güvenlik sorusunu ve cevabınızı ekleyiniz. Daha sonra değişiklikleri kaydederek Hesap Emniyet Kilidiz aktif hale getiriniz. Bu işlemi yaptıktan sonra hesabınızdaki Emniyet Kilidi aktif olacaktır. 

Sin_t_tulo.png

Güvenlik Soruları ne için?

Eğer hesabınızdaki kilit devreye girerse , bunu yeniden devre dışı yapabilmeniz için güvenlik açısından sorulan sorulardır. Cevaplarını sizden başka kimse bilmemeli.

Sin_t_tulo2.png

Hesabınızı Koruma ayarları aktif olduktan sonra kimsenin hesabıma erişemeyeceği anlamına mı geliyor?

Hesabınıza her zamanki gibi email adresiniz ve parolanız yazılarak erişilebilecek fakat tüm işlem yapma yetkileri kapalı olacaktır. İşlem yapma özelliklerini açmak için güvenlik sorularına cevap verilmesi gerekiyor. Hesabınızın kapalı olacağı işlemler şunlardır:

• Kimlik bilgilerinizin silinmesi veya yenisinin eklenmesi
• Şifrelerinizin değiştirilmesi
• E-posta adresinizin değiştirilmesi
• Yeni hesap eklemek
• Takas yapmak
• Mağazadan Satın almak
• Grup odası için mobilya eklemek
• Odaları silmek

• Fotoğraf çekip satın alma
• Duvar ürünleri satın alma

 

Güvenlik Sorumun cevabını unutursam Habbo personeli bana yardım edebilir mi?

Maalesef, hayır. Habbo şifreniz gibi Güvenlik sorunuz da cevabını sadece ama sadece siz bilebilirsiniz. Bu sebeple seçmiş olduğunuz soru ve cevabın güvenli olduğundan, sizin dışınızda kimsenin bilmeyeceğinden ve unutmayacağınızdan emin olunuz.

 

Hesabınızı Koruma ayarlarını açıp kapatmak gibi bir hakkım var mı?

Elbette var. Hesabınızın güvenliği açısından aktif etmenizi öneriyoruz fakat istemiyorsanız kapalı konumda tutabilirsiniz.

 

Hesabınızı Koruma ayarlarını aktif ederek kullandığım zaman yan odadan kardeşim başka bilgisayar ile bağlanmaya çalışırsa işe yarayacak mı?

Hayır. Güvenlik Kilidi sadece farklı IP bölgelerinin tespit edilmesi ile çalışmaktadır. Bağlandığınız evde herkes aynı Ip bölgesinde olduğu için kardeşiniz sizin hesabınıza bağlanırken Güvenlik Kilidi ile karşılaşmayacaktır.Bu yüzden onu uzak tutmak için başka bir yöntem bulmanız gerekiyor

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir