Ürünleri nasıl takas ederim?

Habbo’da güvenli ticaret sistemi bulunmaktadır, mobilerinin çalınma korkusu olmadan ticaretini yapabilirsiniz. Başka bir Habbo ile özel olarak takas işlemi yapmak için öncelikle arkadaş olman gerekir. Bir ürünü özel olarak direk bir arkadaşına satmak için, envanterinden ürünü pazar yerine koyduğun zaman hedef alıcı olarak takas yapmak istediğin arkadaşını seçebilirsin. Unutma bunun için ticaret ruhsatın olması gerekiyor. Takasla ilgili sorulan genel sorularla ilgili cevapları aşağıda bulabilirsin. 

 

Diğer kullanıcıların Takas işlemlerinin devre dışı olup olmadığını nasıl görebilirim?

Başka bir Habbo'nun takas yapıp yapamayacağını göremeseniz de, Ticaret Ruhsatı başarılarınınızı kontrol ederek siz takas yapabilir misiniz görebilirsiniz. 

Nasıl Takas yapabilirim?

Envanterinizde takas yapmak istediğiniz ürünü seçin. Gelen kutucukta satmak istediğiniz arkadaşınızın adını işaretleyin. Ürünü satışa çıkarma işlemini tamamladıktan sonra, diğe Habbo Mağazanı pazar yeri bölmesinde özel takaslar kısmında senin göndermiş olduğun özel takas teklifini görecektir. Ve bunu gördükten sonra satın alabilirler!

Eğer başka bir arkadaşınızdan ürün almak isterseniz, sizin için özel bir teklif yapmalarını istemeniz gerekmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi siz de Pazar Yeri bölmesinden size özel yapılmış takas tekliflerini görebilir ve kabul edebilirsiniz. 

Birden fazla eşyanın takasını nasıl yapabilirim?

Birden fazla ürün tek seferde Pazar Yerine satışa çıkarılabilir ama her zaman teker teker takas işlemi gerçekleşir. Unutmayın: her ürünü satışa çıkarmak operasyon ücreti ile ücretlendirilir. Ürün satın almak ise bir  ürünün Pazar Yerindeki fiyatı karşılığında yapılır.  

Kredi Mobisi nedir?

Kredi Mobisi, üzerine çift tıklayarak Habbo kredisine çevirebileceğiniz ürünlerdir. Örneğin Altın Külçe, Bronz para, 2016 Bobba suyu gibi… Bu mobiler genellikle takas yaparak kullanılmaktadır. Kredi Mobilerinden birini (2016 Bobba suyu, altın külçe veya bronz para vb.) takas ile aldığın zaman kredi mobisi değil de o mobinin değerinde Habbo kredisi otomatik olarak hesabına veya kasasına geçer. Örneğin Altın külçe mobisini bir arkadaşından takas olarak aldığın zaman Altın külçe sana gelmeyecek onun yerine altın külçenin değerinden yani 50 Habbo Kredisi hesabına geçecektir. Bu sadece kredi mobilerinde geçerlidir.  Normal mobiler her zamanki gibi ürünlerin arasına geçer.

Takas /Ticaret yapmak zorunda mıyım?

Hayır, eğer istemiyorsanız takas veya ticaret yapmak zorunda değilsiniz. 

 Takas işlemi yaparak bedava mobi kazanabilir veya mobilerimi ikiye, üçe katlayabilir miyim?

Bazı Habbo'lar, onlar ile takas işlemi yaparak bedava mobile kazanabileceğinizi veya mobilerinizin sayısını katlaya bileceğinizi söyleyebilirler. Bu tür vaatlere sakın inanmayın çünkü bu mümkün değildir. Sizi dolandırmaya ve mobilerinizi çalmaya çalışıyorlardır. 

Ayrıca Oda hakları veya benzeri vaatler için eşyalarınızı takas yolu ile başka bir Habbo'ya vermemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer takas işlemi sonunda Habbo size verdiği sözü tutmaz ve eşayanızı alırsa personel bu konuda herhangi bir müdahalede bulunamaz. Diğer oyuncular ile takas yapma riski tamamiyle size aittir.

Ticaret Ruhsatım olmasa da diğer Habbolardan hediye alabilir miyim? 

Evet alabilirsin. 

Takas edilen eşyaların değeri ne kadardır?

Takas yapabileceğiniz mobilerin değerini belirleyen bir rehber bulunmamaktadır. Sizin istediğiniz veya ödediğiniz tutarlar geçerlidir.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir