NFT projesi ile ilgili genel sorular

Bu oyun oynamamı nasıl etkileyecek?

Ürettiğimiz Habbo Avatarlarının her birini oyun içinde bir tür avatar ‘görünümü’ olarak kullanılabilir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu plan hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu olursa, Otel çevresinde garip görünümlü avatarlar görmeye başlayabilirsiniz. Özel bir efekt giyecekler ve oyun içinde başka hiçbir yerde bulunmayan bazı giyim eşyalarını ve aksesuarları giyebilecekler. Bu, NFT avatarlarından birine sahip olmanın ayrıcalıklarından biridir.

Ayrıca, gelecekte başka oyun içi avantajlar da sunabiliriz. Proje ilerledikçe ve geliştikçe konu ile ilgili daha fazla bilgi Habbo topluluğu ile paylaşılacaktır.

Habbo Avatarları, Habbo deneyimime ve bir oyun olarak Habbo'ya daha geniş anlamda nasıl fayda sağlayacak?

İlk olarak, avatarların satışından elde edilen para oyuna tekrar yatırılacak. Bu, Unity istemcisindeki ilerlemeyi hızlandırmak için veya daha ilginç mobiler ve özellikler yapabilmek için Habbo tasarım ekibi tarafından kullanılacak. 

İkincisi, uzun vadede, eğer bu proje başarılı olursa, blockchain teknolojisi ve NFT'lerin Habbo'da daha büyük bir rol oynadığı daha geniş bir "kazanmak için oyna" oyun modeline yönelik ilk geçici adımımızı atmış olacağız. Kazanmak için oyna modelinin, oyuncular için faydalı olduğu söylenebilir, çünkü onlara oyun içi varlıklarının bir kısmı üzerinde çok daha fazla kontrol ve sahiplik verilir.

Habbo Avatarları web sitesinde, topluluk için projeden birkaç avatar ayırdığınızı söylüyorsunuz. Bu ne anlama geliyor?

Topluluğun Habbo Avatarları projesinin başarısına ortak olmasını sağlamak istiyoruz. Dolayısıyla, bundan elde edilen gelirleri oyuna yeniden yatırmanın yanı sıra, gelecekte bazı avatarları Habbo topluluğunun üyelerine gerçekten vermenin yollarını arayacağız.

Bunun gerçekte ne anlama geldiğine henüz karar verilmedi, ancak örneğin, bir oyun içi etkinliğe katılarak veya sosyal medyada çekilişe katılarak NFT avatarlarından birini kazanma şansı olabilir.

Habbo'da kazanmak için oyna konseptinin nasıl görünebileceğine dair bir örneğiniz var mı?

Fikirlerimiz olmasına rağmen henüz somut bir plan yok. Bunu topluluğumuzun anlaması son derece önemlidir! Habbo'ya gelen herhangi bir oyun değişikliği hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Habbo'ya kazanmak için oyna modelini entegre etmemizin bir yolu, oyuna daha fazla NFT öğesi eklemektir. Bunlar satın alınabilir, kazanılabilir ve hatta oyun içi satın alım ile ücretsiz bir hediye olarak elde edilebilir. Bunlar, oyun dışında bir blok zincirinde var olan, ancak Habbo Avatarları projesindeki avatarlarla aynı şekilde oyun içinde kullanılabilen tamamen benzersiz öğeler olacaktır. Bir oyuncu olarak size faydası, sahip olduğunuz NFT'leri Habbo dışında satabilmenizdir. Bu tür bir ürünü satmak için bir Habbo hesabınızın olmasına bile gerek yoktur ve onu satın alan kişinin de buna ihtiyacı yoktur.

Kazanmak için oynamaya yönelik herhangi bir hareket oyun içi ekonomiyi nasıl etkiler?

Habbo'nun kazanmak için oyna modeline doğru ilerlediğini görsek de, şu anda mevcut Habbo öğelerini NFT'ler olarak oyun dışında takas edilebilir hale getirerek mevcut takas ekonomisini değiştirme planımız yok.

Neden Unity istemcisi veya topluluk için oyun eklemeleri yerine buna zaman harcıyorsunuz?

Habbo Avatarları projesi, geliştirme ekibimizin iş yükünün önemli ancak nispeten küçük bir parçasıdır. Unity istemcisi üzerinde çalışmalar devam ediyor ve durmayacak veya bu projeden önemli ölçüde etkilenmeyecek. Projenin yeterli personele sahip olduğundan ve diğer geliştirme projelerinden çok fazla zaman almadığından emin olmak için ekibimize yeni tasarımcılar ve yeni geliştiriciler aldık. Habbo Avatar NFT'lerinin satışından elde edilen gelirin oyuna yeniden yatırılacağını unutmamak önemlidir, böylece oyunu sizin için daha da iyi hale getirebileceğiz.

Habbo Avatarları projesi için bir yol haritanız veya zaman ölçeğiniz var mı?

Kesin bir zaman veremiyoruz, fakat ilk avatar turunu çok yakında, neredeyse bu yıl kullanıma sunmayı planlıyoruz. Projedeki diğer gelişmeler ve eklemeler yeni Discord sunucumuzda ve büyük ihtimalle ana Habbo web sitelerinde ve sosyal medya sayfalarında paylaşılacaktır.

Bu projede hangi blockchain teknolojisini kullanacaksınız ve neden?

Ethereum kullanıyoruz çünkü şu anda üstlendiğimiz proje için mevcut en istikrarlı ve güvenilir kripto para biriminin bu olduğunu düşünüyoruz. Ethereum aynı zamanda çoğu insanın NFT'leri "basmak" için kullandığı teknolojidir, bu nedenle bu para birimi, NFT'leri mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmemiz açısından bizim için doğru seçimdir.

Baktığımız diğer bir teknoloji de Ethereum'a dayanan ancak daha az enerji harcayan Polygon’dur. Bununla birlikte, bu teknolojinin güvenliğiyle ilgili bazı endişeler var - çok uzun olmayan bir süre önce, Poly Network'ten bir darbede milyonlarca euroluk kripto para birimi çekildi.

Neden aynı web sitesini benim dilimde yapmıyorsunuz da sadece İngilizce olarak habbo.com’da bulunuyor?

Sadece bir NFT 'mağazasına' ihtiyacımız var, bu yüzden bunu ana web sitemizde barındırmaya karar verdik.

Kripto para birimi ve özellikle NFT'ler gibi blockchain teknolojisi çok fazla elektrik kullanır. Habbo Avatar projesine eşlik edecek ekstra karbon emisyonlarını dengelemek için ne yapacaksınız?

Projenin bu tarafıyla nasıl başa çıktığımızı öğrenmek için Habbo Avatarları web sitesine bakın.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir