Ethereum ve blockchain teknolojisi ile ilgili sorular

NFT nedir?

NFT, 'non-fungible token' olarak adlandırılan öğeler, bir blockchainde depolanan ve birbiriyle değiştirilemeyen benzersiz veri parçalarıdır. Bir bakıma, LTD'lerin eşsiz olmalarına ve hepsinin Habbo'da kendi numaralarına sahip olmalarına benzer.

NFT'lerin en önemli avantajı, dijital öğelerin sahiplerini takip etmek için kullanılabilmeleridir. Yani, NFT'lerle aslında dijital sanat eserlerine, koleksiyonlara veya başka herhangi bir dijital öğeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca, birebir aynı iki NFT nesnesi olamaz; tüm NFT'ler benzersiz olmalıdır. Bazen NFT'ler, özel sohbet gruplarının ve hatta oyunların anahtarı olarak da kullanılmaktadır. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda NFT'leri kullanan daha fazla yeni uygulamanın olması beklenmektedir. 

Pek çok NFT – çoğu bu aşamada aslında – Ethereum blok zincirinin bir parçasıdır. Blok zinciri (blockchain), tipik bir veritabanından, bilgi depolama özelliği sayesinde ayrılan belirli bir veritabanı türüdür; blok zincirleri, verileri daha sonra birbirine zincirlenen bloklarda depolar. Veriler, merkezi bir veritabanında saklanmaz, merkezi olmayan bir şekilde neredeyse asla hacklenemeyecek birçok farklı makinede depolanır.

Habbo Avatar NFT'leri nasıl görünecek?

Yayınlayacağımız NFT'ler benzersiz ve rastgele oluşturulmuş avatarlardır. Onları görmenin bir yolu, dijital Habbo ürünleri alımı yapmaktır. Gerçek hayatta bir Habbo tişörtü satın almış gibi düşünebilirsiniz, satın aldıktan sonra o tişört tamamen sizin olur. Bir başkasının bu tişörte sahip olabilmesinin tek yolu, onu satmanız veya onlara vermenizdir. Aynı şekilde, genel olarak Ethereum ve blockchain teknolojisi, satın aldığınız dijital öğeler veya NFT'ler üzerinde tam sahiplik ve kontrol hakkı verir.. Bu özel haklar, NFT'leri bir ürün olarak değerli kılan şeydir.

Habbo Avatarlarını, oyun içinde sahiplerine avatar ‘görünümü’ olarak sunma olasılığını araştırıyoruz. Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için NFT Habbo avatarları hakkındaki SSS bölümümüzü okuyun.

Ethereum nedir?

Ethereum popüler bir kripto para birimidir ve diğerlerinden farklıdır, çünkü sadece para birimi değiş tokuşundan daha fazlasına sahiptir. Ethereum ayrıca, özel meta verilerin ve tanımlama kodlarının depolanmasına izin vererek, her bir NFT arasında ayrım yapmayı sağlar. Böylece onları tamamen benzersiz kılar ve hacklemelerini yada sahtelerinin oluşturulmasını neredeyse imkansız hale getirir.

Habbo Avatar NFT'lerinden birini satın almak için Ethereum'a ihtiyacım olacak mı?

Evet, avatarlar yeni bir "Habbo Avatarları" web sitesinden satın alınabilecek. Satın almak için, kullanıcıların MetaMask adlı bir kripto cüzdanına ve yeterli miktarda Ethereum (henüz karar verilmedi) para birimine ihtiyacı olacak.

Ethereum'u nasıl edinebilirim?

Ethereum, internette bir sürü farklı yerden edinilebilir. Fakat, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, rahatça kullanabileceğiniz mevcut bir kripto cüzdanınız yoksa ve kripto para birimi ile ilişkili riskleri ve değerinin dalgalanma eğilimini bilmiyorsanız, Ethereum satın almaya çalışmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

İnsanlar nasıl kripto cüzdanı alır?

Kripto cüzdanları ücretsizdir – birçok farklı türü mevcuttur. Yaklaşan web sitemizden NFT satın almak için gereken cüzdana MetaMask denir. Unutulmaması gereken çok önemli bir nokta, MetaMask şifrenizi veya tohum cümlesini asla sormayacağız. Bu bilgileri asla kimseye vermemeniz veya özellikle internet üzerinde başkalarının görebileceği herhangi bir yerde dijital olarak saklamamanız çok önemlidir.

Neden gerçek parayla Habbo Avatarlarından birini satın alamıyorum? Bir tane satın almak için Ethereum satın almak zorunda kalmak istemiyorum.

Kullanılabilir hale getirmeyi düşündüğümüz Habbo Avatar NFT'leri, Ethereum blok zincirinin bir parçasıdır. Bu, alıcıların, yayınlayacağımız avatarların sahipliğini elde etmek  için Ethereum kullanması gerektiği anlamına gelir.

Habbo Avatarlarının Ethereum ve gerçek para cinsinden maliyeti ne olacak?

Avatarların ne kadara mal olacaklarına henüz karar verilmedi.

Fiyata karar verildikten sonra, Ethereum'un bir dizi farklı para biriminde ne kadar paraya mal olduğu hakkında doğru ve güncel bilgiler sağlayan çok sayıda çok iyi web sitesi var. Bu siteleri takip ederek güncel gerçek para değerini öğrenebilirsiniz. Fakat Ethereum'un değeri çok dalgalanmaktadır, bu yüzden Habbo Avatarlarının spesifik, gerçek para maliyetini bilmek imkansız.

Habbo Avatarlarından birini ikincil piyasadan satın alabilir miyim?

Evet, örneğin OpenSea'de sahiplerinin sattığı avatarları bulabileceksiniz.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir