Ethereum ve blockchain teknolojisi ile ilgili sorular

NFT nedir?

NFT, 'non-fungible token' olarak adlandırılan öğeler, bir blockchainde depolanan ve birbiriyle değiştirilemeyen benzersiz veri parçalarıdır. Bir bakıma, LTD'lerin eşsiz olmalarına ve hepsinin Habbo'da kendi numaralarına sahip olmalarına benzer.

NFT'lerin en önemli avantajı, dijital öğelerin sahiplerini takip etmek için kullanılabilmeleridir. Yani, NFT'lerle aslında dijital sanat eserlerine, koleksiyonlara veya başka herhangi bir dijital öğeye sahip olabilirsiniz. Ayrıca, birebir aynı iki NFT nesnesi olamaz; tüm NFT'ler benzersiz olmalıdır. Bazen NFT'ler, özel sohbet gruplarının ve hatta oyunların anahtarı olarak da kullanılmaktadır. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda NFT'leri kullanan daha fazla yeni uygulamanın olması beklenmektedir. 

Pek çok NFT – çoğu bu aşamada aslında – Ethereum blok zincirinin bir parçasıdır. Blok zinciri (blockchain), tipik bir veritabanından, bilgi depolama özelliği sayesinde ayrılan belirli bir veritabanı türüdür; blok zincirleri, verileri daha sonra birbirine zincirlenen bloklarda depolar. Veriler, merkezi bir veritabanında saklanmaz, merkezi olmayan bir şekilde neredeyse asla hacklenemeyecek birçok farklı makinede depolanır.

 

Habbo Koleksiyonları nelerdir?

Eylül 2021'den itibaren, "Habbo Koleksiyon Ürünleri" terimi altında Habbo Avatarları, Habbo X odaları ve bir dizi üründen oluşan farklı NFT'leri piyasaya sürdük. Habbo'da kullanılabilen, ve doğrudan Ethereum'a bağlanan ayrı bir blockchain türü olan Immutable'da mobi, giyim ve diğer Habbo ürün çeşitleri (Ethereum hakkında daha fazla bilgi için yukarıya bakın).

 

Bunları görmenin bir yolu dijital Habbo ürünlerdir. Tıpkı gerçek hayatta bir Habbo Tişörtü satın almışsanız, o Tişörtün sahibi sizsiniz. Başka birinin Tişörte sahip olabilmesinin tek yolu, ona satmanız veya vermenizdir. Aynı şekilde, Ethereum ve blockchain teknolojisi genel olarak satın aldığınız dijital öğeler veya NFT'ler üzerinde tam mülkiyete ve kontrole sahip olmanızı sağlar. Bu ayrıcalık, NFT'leri bir ürün olarak değerli kılan şeydir.

 

Ethereum nedir?

Ethereum popüler bir kripto para birimidir ve diğerlerinden farklıdır, çünkü sadece para birimi değiş tokuşundan daha fazlasına sahiptir. Ethereum ayrıca, özel meta verilerin ve tanımlama kodlarının depolanmasına izin vererek, her bir NFT arasında ayrım yapmayı sağlar. Böylece onları tamamen benzersiz kılar ve hacklemelerini yada sahtelerinin oluşturulmasını neredeyse imkansız hale getirir.

 

Habbo Koleksiyonları satın almak için Ethereum'a ihtiyacım var mı?

Evet, tüm Habbo Koleksiyon Eşyalarını satın almak için Ethereum'a ihtiyacınız var, ancak doğrudan Habbo Koleksiyon Mağazasından çıkardığımız ürünleri satın almak için ekosistemimizin para birimi olan NFTC'yi de kullanabilirsiniz. Ayrıca MetaMask adında bir kripto para cüzdanına da ihtiyacınız olacak.

 

Nasıl Ethereum sahibi olabilirim?

Ethereum, internette bir sürü farklı yerden alınabilir. Fakat, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, kullanabileceğiniz mevcut bir kripto cüzdanınız yoksa ve kripto para birimi ile ilişkili riskleri ve değerinin dalgalanma eğilimini bilmiyorsanız, Ethereum satın almaya çalışmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Nasıl kripto cüzdanım olabilir?

Kripto cüzdanları ücretsizdir; birçok farklı türü mevcuttur. En çok bilinen ve Mağazamızla ve Habbo'yla uyumlu olana MetaMask adı verilir. Unutulmaması gereken çok önemli bir nokta da, hiçbir zaman MetaMask şifrenizi veya gizli kelimelerinizi istemeyeceğimizdir. Bu bilgiyi asla kimseye vermemeniz veya başkalarının görebileceği herhangi bir yerde, özellikle de internette dijital olarak saklamamanız çok önemlidir.


Neden gerçek parayla avatar veya Habbo Koleksiyonu satın alamıyorum? Satın almak için Ether (ETH) satın almak istemiyorum.

Habbo Avatarları ve Habbo X odaları gibi halihazırda piyasaya sürülenler de dahil olmak üzere, Habbo Koleksiyon ekosistemine sunduğumuz tüm öğeler Ethereum blok zincirindedir. Bu, alıcıların yayınlayacağımız avatarların sahipliğini talep etmek için ETH kullanması gerektiği anlamına geliyor.

 

Neden gerçek parayla Habbo Avatarlarından birini satın alamıyorum? Bir tane satın almak için Ethereum satın almak zorunda kalmak istemiyorum.

Kullanılabilir hale getirmeyi düşündüğümüz Habbo Avatar NFT'leri, Ethereum blok zincirinin bir parçasıdır. Bu, alıcıların, yayınlayacağımız avatarların sahipliğini elde etmek  için Ethereum kullanması gerektiği anlamına gelir.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir