Koleksiyoncu Cüzdanları, Gümüş, oyun içi takas ücretleri

Stardust ile iş birliği yaparak Metamask cüzdanınızla birlikte çalışan yeni bir cüzdan sunuyoruz - Koleksiyoncu Cüzdanı 

 

Habbo'da belirli şeyler yaptığınızda size otomatik olarak bir Koleksiyoncu Cüzdanı verilir. Örneğin ilk koleksiyon ürününüzü aldığınız zaman.

Eğer oyun içerisinde Habbo Koleksiyonlarıyla belli şeyler yapmak isterseniz MetaMask cüzdanınızın yanı sıra Koleksiyoncu Cüzdanınızın da olması gerekir. Örneğin Koleksiyoncu Cüzdanları, Habbo'da takas yaparken, üretim yaparken, hediye kutuları açarken ve koleksiyonlarınızı satarken kullanılır. Önemli not: bu özelliklerin bir çoğu henüz aktif değildir, 2024'de aktif olacaktır.

Tıpkı MetaMask cüzdanınızdaki koleksiyon ürünleri gibi, Koleksiyoncu Cüzdanınızdaki tüm Gümüş veya koleksiyon ürünleri dokuz otelin hepsinde de kullanılabilir olacak.

Koleksiyoncu Cüzdanınızı, Immutable Marketplace'te koleksiyonlarınızın takasını yapmak için kullanamazsınız. Koleksiyonlarınızı orada satabilmek için MetaMask cüzdanınıza aktarmanız gerekecektir.

 

Gümüş

Gümüş, Habbo Koleksiyon ekosistemindeki yeni bir para birimidir. Doğrudan 9 otelin hepsindeki web site mağazalarından satın alabilecek ve tüm otellerde kullanabileceksiniz.

 

Gümüş neler için kullanılır

İlk olarak, ana kullanımı Koleksiyoncu Vitrinlerinde kullanabileceğiniz Toplayıcı Pulları satın almak ve oyun içinde koleksiyon ürünlerinin takas işlem ücretlerinde olacaktır. (Not: Toplayıcı Pulları aynı zamanda Koleksiyon Mağazasından Zümrütlerle de satın alınabilir.) 

Ancak gelecekte yalnızca Gümüş kullanılarak satın alınabilecek yeni ürünler çıkaracağız.

 

Küresel Para Birimi

Zümrütlere benzer şekilde Gümüş de, dokuz Habbo web sitesinin tüm Mağazalarından satın alınabilen küresel bir para birimidir. Bu nedenle gümüşü hangi otelden alırsanız alın aynı maliyete sahiptir. Örneğin, habbo.com'da maliyeti 5 ABD Doları olan bir Gümüş paketi satmış olsaydık, güncel döviz kurlarına göre habbo.com.br'de 20 Brezilya Reali'nin, habbo.com.tr'de ise 130 Türk Lirasının üzerinde olurdu.

 

Oyun içi takas ücretleri

Topluluğun katılımını kolaylaştırmak için üyelerimize ücretsiz Stardust cüzdanları veriyoruz. Ancak bu cüzdanların bize maliyeti olmaktadır. Operasyonel giderlerin bir kısmını karşılamak için, oyuncular arasındaki oyun içi işlemlerde Gümüş cinsinden ödenen minimum bir takas ücreti almamız gerekiyor. Bu yaklaşım, etkili bir oyun deneyimini sürdürürken ön maliyetlerimizin bir kısmını ödememize yardımcı olmaktadır.

 

Koleksiyoncu Cüzdanınızdan MetaMask cüzdanınıza ürün aktarma

Bir noktada oyuncular oyun için kazandıkları mobileri ETH karşılığında Immutable Marketplace'te satmak isteyebilirler. Bunu oyun için transfer özelliği ile yapabilirsiniz:

In-game transfer tab feature.png

 

Ayrıca MetaMask cüzdanınızdan Koleksiyoncu Cüzdanınıza Koleksiyon Ürünleri satmak isteyebilirsiniz, böylece MetaMask cüzdanlarıyla uğraşmak istemeyen oyunculara satabilirsiniz. Ürünleri Koleksiyoncu Cüzdanınıza aktarmak için Habbo hesabınızın cüzdan ayarlarını açın ve aşağıdaki butonu kullanarak Koleksiyoncu Cüzdanı adresini kopyalayın:

Collector Wallet _ Wallet Settings.png

 

Daha sonra ürünleri MetaMask cüzdanınızdan Koleksiyoncu Cüzdanınıza aktarmak için Koleksiyonlar web sitesindeki aktarım işlevini kullanabilirsiniz:

Website transfer feature.png

Not: Cüzdanlar arası ürün aktarımına Gümüş işlem ücreti eklenecektir. Zümrüt kullanma seçeneği de olacak.

 

SSS:

Neden Gümüşü yeni bir para birimi olarak çıkarttınız?

Gümüş, yeni Koleksiyoncu Cüzdanıyla ilgili masrafların karşılanmasının yanı sıra, yeni oyuncuların Habbo Koleksiyon ekosistemine dahil edilmesi için de değerli bir katılım aracıdır. 

Ekosistemde tamamen yeni olan oyunculara, oyun içinde ilk koleksiyon parçalarını aldıklarında veya Habbo web mağazasından Gümüş satın aldıklarında otomatik olarak bir Koleksiyoncu Cüzdanı verilecek. Satın aldıkları veya oyun yoluyla elde ettikleri koleksiyon öğelerini saklamaları için blockchain özellikli bir cüzdanları olacak.

Yeni oyuncular için Koleksiyoncu Cüzdanının olması, daha nadir ve daha değerli koleksiyon parçaları elde etme yolunda ilk adımdır; daha sonradan bir MetaMask cüzdanıyla Zümrüt biriktirmek için Premium Koleksiyon Parçaları satın almaya yetecek kadar birikim yapabilirler.

 

Sadece Zümrütlerle satın alınabilinen yeni ürünler çıkarmaya devam edecek misiniz?

Evet. Zümrütler (eski adıyla NFTC) Habbo Koleksiyon ekosisteminin premium para birimi olarak kalacak.

 

Gümüşün yerel (gerçek hayat) para birimimde maliyeti ne kadar olacak?

Henüz belli değil, ancak küresel bir para birimi olacak dolayısıyla her para biriminde maliyeti aynı olacak. 

Örneğin, güncel döviz kurlarına göre maliyeti 5 ABD Doları olan bir Gümüş paketi yapsaydık, bu tutar 20 Brezilya Reali'nin üzerinde olurdu.

 

Koleksiyoncu Cüzdanımdaki koleksiyon parçalarını ETH karşılığında satabilir miyim?

Evet, ancak önce bunları MetaMask cüzdanınıza aktarmalı, Immutable'a bağlamalı ve sonra satmalısınız.

 

Koleksiyoncu XP'sini almak için tüm koleksiyon eşyalarımı Koleksiyoncu Cüzdanıma koymam gerekir mi?

Hayır. Koleksiyoncu XP'niz ve seviyeniz, ister MetaMask cüzdanınız, ister Koleksiyoncu Cüzdanınız olsun, cüzdanınızdaki koleksiyon öğelerine göre hesaplanacaktır. Bir setteki koleksiyon parçaları aynı cüzdanda değilse, set için bonus XP alamazsınız. Setin koleksiyon parçalarının tam bir set olarak sayılması için aynı cüzdanda olması gerekir.

Sahip olduğunuz setler de dahil olmak üzere en iyi koleksiyonlarınızı MetaMask cüzdanınızda saklamanız tavsiye edilir. Cüzdanınızın size mümkün olduğunca fazla XP sağlaması için, avatarlar veya odalar gibi Premium Koleksiyonluklarınız varsa daha çok önem arz eder.

 

Gümüşü kredi veya elmasla satın alabilir miyim?

Bizden kredi veya elmasla doğrudan Gümüş satın alınmasına izin vermiyoruz, web sitemizden gerçek parayla satın almanız gerekiyor. Ancak bazı oyuncular kendi Gümüşlerini, üzerinde çalıştığımız ve 2024'te çıkması planlanan Pazaryeri'nde kredi karşılığında satabilir.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir