Habbo'da Güvenliğim için ne tür araçlar mevcut?

Habbo'da güvenliğinizi sağlamak ve eğlencenin tadını çıkartabilmeniz için herşey kontrol altında tutulmaktadır. Aşağıdaki kullandığımız araçlar ve nasıl kullanıldıkları ile ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

-Engelle butonu

 Eğer bir diğer kullanıcı sizi rahatsız ederse ya da  başka birisinin ne dediğini dinlemek istemezseniz, Engelle butonunu kullanarak o kişiyi sessize alabilirsiniz. Bunu yapmak için, susturmak istediğiniz kişinin avatarı üzerine tıklamanız gerekir. Tıkladıktan sonra Engelle butonu belirecektir ve bunu seçtikten sonra kullanıcının konuşmaları otomatik olarak görünmez olacaktır.

 

Engelle butonu hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın

 

-Oda Moderasyon Araçları

Kendine ait odalarda kontrol tamamen sizdedir. Odanızda ne olacağına ve kimlerin sizi ziyaret edebileceğine kendiniz karar verirsiniz. Bu sizin, genel Habbo moderasyonunda aktif bir rol almasını ve daha güvenli, keyifli ve sorumluluk sahibi bir topluluğa katkı sağlamanızı mümkün kılar. Bunun dışında sizin kullanımınızda olan araçlar şunlardır:

 

*At

 Bu araç bir kullanıcıyı odadan atar. Eğer oda dolu ya da kilitli değilse kullanıcı odaya dönebilir.

 

*Oda sessiz

 Bu araç da Sessiz butonuyla aynı şekilde çalşıyor ancak burda tüm Habblar sessize alıcanaktır.

 

*Yasakla

Bu araç sizin bir Habboyu bir süreliğine odasında yasaklamasına olanak sağlar. Bir saat, 1 gün veya kalıcı olarak yasaklayabilir (grup üyeleri sadece bir saat ya da bir günlüğüne yasaklanabilirler).

 

*Yasağı Kaldır

 Bu araç daha önce verilmiş bir yasağı kaldırmaya yarar. Eğer birini yanlışlıkla yasakladıysanız, bu botunu kullanarak yasağı kaldırabilirsiniz.

 

-Odalara Erişimin Kontrolü

 Kullanıcıların kendi olarına erişimi kontrol etmesine yardımcı seçenekler mevcut:

 

Açık – Odaya tüm kullanıcılar girebilir

 

Parola – Oda bir parolayla kiltlenir. Sadece parolayı bilen kullanıcılar girebilir.

 

Görünmez - Oda hakları olmayan kullanıcılar, odayı gezginde göremez.

 

- Forum Ayarları

Grup sahipleri yeni tartışma konuları açabilir, okuyabilir veya düzenleyebilirler. Ayrıca sadece grup üyeleri veya sadece Grup Yöneticileri seçeneği de mevcuttur.

Grup sahipleri bir konuyu gizleyebilir, düzenleyebilir, eski konu veya mesajları tekrar görünür yapabilirler.

 

-Hesap Ayarları

 Kullanıcılarımız her zaman için anonimdir ve kişisel bilgileri otelin hiçbir yerinde gösterilmez. Ancak biz yine de gizlilik ayarları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmeleri için bazı hesap ayarları koyduk. Bu ayarlara, kullanıcının adının göründüğü aynı pencerede beliren Hesap Ayarları bağlantısından erişilebilir. Hesap ayarları seçenekleri şunlar:

 

Çevrimiçi durumu - Eğer otele bağlıyken kimse tarafından görünmek istemiyorlarsanız, Hiç Kimse seçeneğini tıkyalabilirler.

 Takip et Ayarları – Sizi sadece arkadaşlarınız bir odadan diğerine takip edebilirler. Ancak eğer yalnız kalmak isterlersen, ayarlarda Hiç Kimse seçeneğine tıklayabilirrsiniz. Bu şekilde kimse nerde olduğunuzu bilmez.

 

Güvenlik Kilidi

 Habbo'da hesabınızı istenmeyen erişimden korumak için bir seçenek mevcut. Eğer hesabınızın risk altında olduğunu düşünüyorsanız, biz onu kilitleriz. Hesap kilidi tekrar açılıncaya dek takas ve benzeri tüm özellikler devre dışı bırakılır. Güvenlik kilidiniz Hesap Ayalarında etkinleştirebilirsiniz.

 Güvenlik Kilidinin nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi için, lütfen buraya tıklayın.

 

 Ayrıca herhangi bir Habbo problemiyle iilgili nasıl yardım ve tavsiye alabileceğinize dair daha fazla bilgiyi burdan alabilirsiniz.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir