Gruplar

Kendime ait bir grup nasıl kurabilirim?
Kendi grubunuzu oluşturmak için HC üyesi olmanız gerekiyor. Grup kurmak için 'insanlar' sayfasını açın ve gruplar kısmına gidin. Grup kurarken, ismini, tanımlamasını, hangi odanın ana oda olduğunu, takım rengini seçin ve Rozetini yapın. Son olarak 'satın al' seçeneğini seçin ve Grup sizin!

Kullanmadığım grubumu silebilir miyim? 

Evet silebilirsiniz. Sahip olduğunuz bir grubu silmek için grup profil sayıfasına gidin. 

Grup ana odamı nasıl belirlerim?

Grubunuzu kurarken ana odanı seçmen istenecektir. Ana odanız seçildikten sonra değiştirilemez bu yüzden dikkatli seçim yapın.

Bir Gruba nasıl katılabilirim?

Bir gruba katılmak için, grup profil sayfasını açmanız gerekir. Katılmak istediğiniz grubu bulmak için ise 'insanlar' sayfasından araştırabilir veya grubun ana odasındayken grup rozetine tıklayabilirsiniz. 

Bir Grubu nasıl terk edebilirim?

Gruptan ayrılmak için grubun profil sayfasını açmanız gerekmektedir. Kendi profilinizi açrarak da üye olduğunuz bütün grupları görebilirsiniz. 

Kaç Grupa katılabilirsiniz?
HC üyeleri 100 farklı Grup’a kadar katılabilirler. Normal kullanıcılar ise 50 Grup’a kadar katılabilir.

Bir Grup'un üyesi olmak istiyorum ama çalışmıyor.  Neyi yanlış yapıyor olabilirim?

Büyük olasılıkla, maksimnum üye olabileceğin grup sayısına ulaşmışsındır. HC üyeleri 100 farklı Gruplara,  normal kullanıcılar 50 Gruplara kadar katılabilirler.  Bir diğer neden de Grup, maksimum üye sayısına ulaşmış ya da ''onayı olmadan üye olamaz'' ayarını kullanıyor olabilir.

Bir grubun kaç üyesi olabilir? 

Mevcut üye sayısına bağlı olarak değişir. Seviye arttıkça üye limiti de artar. eğer limit azalırsa, mevcut üyelerin kalmasına izin verilir. 

 

 

Grup arkadaşlarım Grup Ana odamı dekore etmeme nasıl yardım edebilirler?

Kendi grubunuzda, siz ve grup arkadaşlarınız ana odasını dekore edebilirsiniz. oda ayarları kısmından diğer kullanıcıların sahip olduğu hakları seçebilirsin. Seçilen kullanıcılar daha sonra kendi mobilerini odanın dekorasyonuna yardım için kullanabilirler. Mobilerin sahibi değişmez. Kaldırılan malzemeler sahibinin envanterine geri gitmektedir.

Ayrıca oda da bulunan tüm mobilyaların toplu olarak geri gönderilmesi için kullanabileceğiniz bir komut da vardır. Bu komut, sadece oda dekorasyonu için hakkı olan Habbolar tarafından kullanılabilir. Komutu kullanabilmek için; ':ejectall' yazabilirsiniz. Onayladıktan sonra oda süslemeleri için kullanılan mobiler orijinal kullanıcılarının envanterine iade edilecektir.

Grup üyelerim, ana odasını dekore etmem için bana yardım ediyorlar, fakat şimdi birçok mobi kayıp. Bu nasıl mümkün olabilir?

Büyük olasılıkla, grup üyelerinizden bazıları yardım için kullandıkları mobilerini kaldırmıştır. Grup üyeleriniz tarafından kullanılan mobiler sahibinin envanterinden kaybolmaz-her zaman onlara aittir. Eğer grubu terketmek ve eşyalarınızı geri almak isterseniz, dekorasyon hakkınız olmasa bile eşyalarınızı alabilirsiniz.  

Grubunuzu yönetmek - katılım politikası

Grup prpfili sayfasından katılım politikanızı seçebilirsiniz.

Açık – (maksimum grup limitine kadar üyeler, onay olmadan katılabilir)

Onay gerektiren – (üyelik, grup sahibi veya yönetici tarafından onaylanmalıdır)

Kapalı - (kimse katılamaz)

Grup Haklarınızın Yönetilmesi

Grup üyelerinin haklarını yönetmek için grubun profil sayfasını açın. Aşağıdaki farklı seviyelerdeki haklardan bazılarını seçebilirsiniz. 

Üye: Grup temel üyeliğidir. Üyeler, odayı dekore edebilirler (eğer dekorasyon seçeneğini aktif hale getirirseniz)

Yönetici: Üyerlerle aynı haklara sahiplerdir. bunlara ek olarak yeni üyeleri kabul etmei mevcut üyeleri çıkarma ve grubun ana odasında ceza verme hakkına sahiptirler. 

Sahibi: Yukarıda sayılan bütün haklara, artı grup açıklamasını değiştirme hakkında sahiptir.

Ayrıca, oda ayarları ve grup forumlarında üye / yönetici / sahip durumuna bağlı olarak belirli hakların verilmesine izin veren seçenekler bulunur.

Ana Odamı özel mobilyalar ile nasıl dekore edebilirim?
Grup Mobilyalarını, Mağaza ‘da Grup odası bölümünden bulabilirsiniz. Buradan, Grubunuzu ve rozetinizi renklendirmek için çeşitli ürünler temin edebilirsiniz. Bu sayfada, doğru Grup için Mobi satın almak istediğinizden emin olun. 

 

Grup rozetimi nasıl değiştirebilirim?

Değiştiremezsiniz. 

Hangi Gruplara üye olduğumu nasıl görebilirim?

Kullanıcı profilinde üye olduğuj gruplar görünür. 

 

Oda da kullanılmış mobilyaları sahibine geri gönderebilir miyim?

Grupta dekorasyon hakkı bulunan herkes odadaki mobileri sahiplerine gönderebilir. Odada bulunan tüm mobilyaların toplu olarak geri gönderilmesi için kullanabileceğiniz bir komut da vardır. Bu komut, sadece oda dekorasyonu için hakkı olan Habbolar tarafından kullanılabilir. Komutu kullanabilmek için; ':ejectall' yazabilirsiniz. Onayladıktan sonra oda süslemeleri için kullanılan mobiler orijinal kullanıcılarının envanterine iade edilecektir. eşyalarını geri almanın başka bir yöntemi de, envanterine gidip 'grup mobi' listesindeki seç butonunu kullanmaktır. 

 

 

Neden yeni gruplarda limitsiz üye sahibi olmak mümkün değil?
Çünkü yüksek seviyelere çıkan Habboları ödüllendirmek istiyoruz.

Aynı isimde birden fazla grup olabilir mi? 

Evet, aynı isimde gruplar oluşturulabilir. 

 

Neden yönetici, üyeleri silebilir?

Yöneticilerin gruba kimin üye oluğ olmayacağını kontrol etmesi gerekmektedir. 

Grubum neden silindi veya kaldırıldı? 

Eğer Habbo kurallarına aykırı içerikte bir grup oluşturursan grubun kaldırılır ve geri iadesi yapılmaz. 

HC üyeliğim bitince, sahip olduğum grup siliniyor mu?

Sahip olduğunuz grup silinmez.

HC üyeliğim bitince, Ana Odam siliniyor mu?

 Sahip olduğunuz Ana oda silinmez.

 

 

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir