Büyükelçiler hizmetinizde

Büyükelçiler ne yapar?
Büyükelçiler, yeni oyunculara yardım etmek ve topluluğumuzu tanıtmak, ayrıca herkese açık öne çıkanlar odalarımızdaki düzeni korumak konusunda personelimize yardımcı olan tecrübeli Habbolardır. Aynı zamanda resmi oyun odalarında engellenmez ve güvenli oyunların yapılmasına yardımcı olurlar. 

Şuanda büyükelçilik ekibinde kimler var? 
Büyükelçiler sadece onlara ait olan bir “Habbo Büyükelçisi” rozeti takmaktadırlar.

Şimdilik Habbo Türkiye Büyükelçileri:

  • Anıl_Berke_@, doğanehir123, bektaş55, Ahmet.Yiğit, opemirhanq03

Büyükelçilerin nasıl özellikleri vardır? 

Sadece yeni kullanıcıların bulunduğu salonlara erişebilir ve otel içerisinde yeni kullanıcıları tanımlayarak oyuna alışmalarına yardımcı olurlar. Aynı zamanda açık odalarda Habboları yanlış davranışlarından dolayı uyarabilir, odadan atabilir veya sessize alabilirler. 

Baş büyükelçi ve diğer büyükelçiler arasındaki fark nedir?  

Baş büyükelçi diğer büyükelçilerin görevlendirilmesi ve kontrol edilmesinden sorumludur. 

Büyükelçileri nasıl seçiyorsunuz? Herhangi bir yerde başvuru formu görmüyorum. 

Büyükelçilerin seçim süreçleri her otelde farklılık göstermektedir. Yeni seçim yapılacağı zaman, tecrübeli, yardımsever, aktif ve kurallara uyan Habbolar arasından değerlendirmeler yapılarak seçilir. 

İhtiyacım olduğu zaman Büyükelçileri nasıl çağırabilirim?
Büyükelçiler Moderasyon ekibi veya yardımcılar gibi çağırılamaz. Onları ancak aynı odada gördüğünüzde sorularınız varsa sorabilirsiniz. Eğer Hotel içinde herhangi bir sorununuz varsa şikayet et butonu ile bildirebilirsin.

En fazla kaç tane büyükelçi seçilebilir? 

Şuanda 5 tane büyükelçimiz bulunmaktadır. İhtiyaca göre sayı değişebilir fakat ortalama 6-7 tane yeterli olmaktadır. 

Mevcut büyükelçilerin görevi ne zaman bitecek? Ne zaman yenileriyle değişecekler? 

Bu sürekli devam eden bir programdır yani bitme zamanı gibi bir şey yoktur. Eğer bir büyükelçi programdan çıkarsa veya yeterince aktif olmamaya başlarsa aktif ve güvenilir Habbolar havuzumuzdan yeni bir büyükelçi seçilir. 

Hesap çalma veya dolandırıcılık gibi durumları büyükelçilere raporlayabilir miyim? 

Hayır. Büyükelçiler moderasyon ekibimiz gibi konuşma kayıtlarına erişemezler. Eğer yasak kaldırma veya dolandırıcılık gibi durumları raporlamak istersen moderasyona şikayet bildirisi göndermeli veya help.habbo.com.tr adresinden talep oluşturmalısın. 

Eğer bir büyükelçinin uygunsuz hareketler yaptığını görürsem veya uyarısını/sessizlik vermesini gerekli bulmazsam raporlayabilir miyim?

Habbodaki herkes Habbo kurallarına uymak zorundadır. Buna büyükelçiler de dahildir. Eğer bir büyükelçinin kurallara uymadığını düşünüyorsan, baş büyükelçiye raporlayabilir veya personellerin incelemesi için buradan talep gönderebilirsin. 

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir