Şifreler hakkında tüm bilgiler

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Şifrenizi yenilemek için, Habbo kullanıcı adınız kullanarak giriş yapın

• Giriş yapın ve ayarlara gidin
• Kimlik doğrulama bölümüne gidin. 
• Yeni şifrenizi girin.
• Kaydet'e basın. 

Eğer oturum açmak için Facebook, Google, Game Center, Microsoft veya Apple  kullanıyorsanız, o servis sağlayıcı ile şifrenizi sıfırlamanız gerekir. Habbo, başka bir hizmet sağlayıcı şifrenizi değiştirmek için size yardımcı olamaz. Daha fazla bilgi için bu servis sağlayıcıların yardım sayfalarına bakınız.

Şifremi unuttuysam ne yapmam gerekir?

Eğer oturum açmak için Facebook, Google, Game Center, Microsoft veya Apple  kullanıyorsanız, o servis sağlayıcısını kullanmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra şifrenizi unutmayacağınız bir şey ile değiştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, email adresinizle giriş yaparken şifre kısmını boş bırakarak giriş yapınız. Böylece email adresinize tek kullanımlık giriş kodu gönderilecektir. Bu kodu bir sonraki sayfada karşınıza çıkacak alana giriniz. (giriş tamamlandıktan sonra hatırlayabileceğiniz yeni bir şifre oluşturunuz) 

Birisinin şifremi bildiğini düşünüyorsam ne yapmalıyım?

Hemen şifrenizi değiştirmelisiniz. Bunu nasıl yapılacağı yukarıda açıklanmıştır.
Şifrenizi ASLA başkasının size söylediği bir şeyle değiştirmeyin. Hesabınız veya mobilyalarınızı çalabilirler. Birisi şifrenizi sorar ve içeride bir şeyi değiştireceğini söylerse hemen Yardım Çağrısı simgesini tıklayarak bildirin daha sonra odayı terk edin.

Habbo şifreniz güvenli mi?

Şifrenizi içinde rasgele numaralar ve harfler var mı?

Şifrenizi sadece sizin tarafınızdan mı bilinmekte?

Eğer yukarıdaki soruların herhangi birine HAYIR cevabı verdiyseniz, kesinlikle bu makaleyi okumanız gerekiyor... Biliyor musunuz siz her halükarda yine de okuyun!  Parolanızı sıkı bir şekilde güvende tutmalı ve düzenli olarak değiştirmelisiniz.

Şifremi nasıl güvende tutabilirim? Aşağıdaki ipuçları, şifrenizi güvende tutmaya yardımcı olacaktır. Birinin şifrenizi bildiğini düşünüyorsanız, hemen değiştirmeniz gerekir. Burayı ziyaret ederek nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

 • Güvenli bir şifre oluşturun

İyi bir parola, harfler ve rakamlardan oluşan ve doğum, ad veya birisinin size sorarak tahmin edebileceği kişisel bir bilgi içermemelidir.

 • Habbo ve şifreniz

Hesabınızda oturum açmak için, yalnızca resmi Habbo web sitesine şifrenizi girmeniz gerekir. Habbo personeli asla sizinle kişisel şifrenizi sormak için irtibata geçmez.

 • Şifrenizi paylaşmayın

Bir arkadaşımla şifrenizi paylaşmanız Habbo hesabınızı güvenli kılmaz, tam tersine daha az güvenli hale getirir. Arkadaşınıza ne kadar güvenirseniz güvenin, onun bilgisayarının virüslerden veya ataklardan etkilenmeyeceğini ya da şifrenizi başkaları ile paylaşmayacağını garanti edemezsiniz!

 • Aynı şifreyi yeniden kullanmayız.

 Asla farklı İnternet servisleri için aynı şifreyi kullanmayın. Aynı şifreyi hatırlamak sizin için kolay olabilir fakat bir şifrenin çalınması durumunda sevdiğiniz hizmetlerin birçoğuna erişim hakkını kaybetmenize neden olur.

 • Şifre çalınması konusunda bilinçli olun.

Şifrelerin çalınması için uygulanan en yaygın yöntemlerden biri Habbo çalışanı gibi davranıp size e-posta veya mesaj gönderilmesidir. Şifrenizi çalmak için kullanılan bazı e-posta veya mesajların ortak belirtileri şunlardır:

 • Ücretsiz kontör veya mobi sözü verilmesi
 • Parolanızı paylaşmazsanız hesabınızı kapatılmakla tehdit etmek
 • Gizli bir Habbo uygulaması testi yapıldığı ve test etmek için Habbo isim ve şifrenizin resmi olmayan başka bir Habbo web sayfasına girilmesinin istenmesi
 • Resmi olmayan başka bir Habbo web sayfasına, kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz halinde sizi personel veya Habbo yetkilisi yapacağı sözünün verilmesi. 
 • Sıkça karşılaşılan parola dolandırıcılık girişimlerinden kaçınmak

 Şifre dolandırıcılarının, Habbo içerisinde yeni ve tecrübesiz kullanıcılardan şifrelerini öğrenmek için kullandıkları bilinen bazı hileler var:

 •  Başka bir kullanıcı size "bak şifremi yazınca ne oluyor!******* " diye yazabilir. Şifreler rasgele rakam ve harflerden oluştuğu için bu tür sohbetler geçtiği zaman onları filtreleyip yakalamamız maalesef mümkün değil. Eğer şifrenizi sohbet penceresine, özel mesaj konsoluna ya da herhangi bir Habbo forum sayfasına yazarsanız herkesin görmesi mümkün olacaktır.
 •  Başka bir kullanıcı size oyun içinde şifreni yazıp Ctrl + M veya Alt 013 veya Alt 0525. Tuşlarına bas" diyebilir. Hangi kombinasyonları söyledikleri önemli değil, " şifrenizi yazdıktan sonar Ctrl + M or Alt 013 or Alt 0525."  Tuşlarına basın"  gibi bir şey söylediğinde,  uygularsanız sonucu şifrenizi herkesin görmesi demektir.
 • Bazıları size "Bu hileyi dene! Şifreni değiştir "50 kredi" kazan!" diye bilir. Asla birisi sizden istiyor diye şifrenizi değiştirmeyin. Bu tür hileler mümkün değil, sadece sizden şifrenizi öğrenmek ve hesabınıza ulaşmak için uygulanan dolandırma yöntemleridir.
 • Bazıları size Otel personeli Msn’den bana kredi verdi" diyebilir. Eğer size Otel görevlisi kredi verdiği için onu MSN adresinize eklemesini isterse sakın Kabul etmeyin. Habbo çalışanları asla sizinle Msn veya Hotmail aracılığı ile iletişim kurmaz ve bu yollardan kredi veya mobilya vermezler.
Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir