Düzenekli Mobi Nedir?

 

Düzenekli Mobiler nelerdir?

Düzenekli Mobi, Tetikleyici, Etki ve Koşulları nasıl kullanılacağını öğrendiğinizde hemen hemen her şeyi yapmanıza olanak sağlar. Örneğin, duyarlı bir planın üzerine bastığında açılan ve çekildiğinde kapanan bir kapı yapmak veya Odana birisi girdiği zaman hoş bir karşılama mesaj oluşturmak.

 

Düzenekli Mobiler nasıl çalışıyor?

Üç tür Düzenekli Mobiye ihtiyacın vardır: 

 

1. Tetikleyiciler: Bir Etkinin meydana gelmesi için ihtiyacın olan şeyler.

2. Etkiler: Tetikleyiciyi etkinleştirdikten sonra meydana gelen şeyler.

3. Koşullar (duruma bağlı): Tetikleyici çalışmadan önce olması gerekli koşullar.

 

Bunların her biri ayrı olarak programlanabilir. Hangi Tetikleyici, Etki ve Koşulu kullanmak istediğine bağlı olarak, hangi Mobilya’nın etkilenmesini istediğini seçebilir, kontrol etmek için seçeceğin kelimeyi belirleyebilir veya Mobilya’nın hangi yöne hareket etmesi gerektiğini belirleyebilirsin. Tetikleyici, Etki ve Koşulları birbirinin üstüne koyarak beraber çalıştırarak da odanı dönüştürebilirsin!

 

Düzenekli Mobilerin çalışması için her zaman Tetikleyici, Etki ve eğer istiyorsan Koşula beraber sahip olmalısın. Her zaman takım gibi çalışırlar. Örneğin, duyarlı bir planın üzerine bastığında açılan ve çekildiğinde kapanan bir kapı istiyorsan,  bir etkinin meydana gelmesi için Tetikleyiciye ihtiyacın var. Tetikleyici planın üzerine basmanı sağlayacak, Efekt, kapının açılmasını sağlayacaktır. Tetikleyiciyi her zaman Etki ile beraber tutmalısın.

 

Tetikleyici nedir?

Tetikleyiciler, bir Etki meydana gelmeden önce gerekli olan işlemi tanımlamanı sağlar. Tetikleyiciyi odana yerleştirdikten sonra üzerine çift tıkla ve ayarlarını tamamla. Tetikleyicinin çalışabilmesi için Efekt ile beraber tutmalısın.

 

Etki nedir?

Etkiler, bir Tetikleyiciyi etkinleştirdikten sonra, istenilen işlemin gerçekleşmesini sağlar. Etkiyi odana yerleştirdikten sonra üzerine çift tıkla ve ayarlarını tamamla! Tetikleyicinin çalışabilmesi için Etki ile beraber tutmalısın.

 

Koşullar nedir?

Koşullar, bir Tetikleyicinin etkinleşmesi için sağlanması gereken belirli bir kriterdir. Eğer bir Koşul kullanıyorsan onu bir Tetik ve Etkinin üzerine koyman gerekir. 

 

Düzenekli Mobilerin neler yapabildiğini nasıl anlarım?

Mağaza ’da, düzenekli mobilere tıklayarak hangi düzeneklerin ne işe yaradığı açıklamasını görebilirsin. 

 

Düzenekli Mobiler ile neler yapabilirim?

Örneğin, duyarlı bir planın üzerine bastığında açılan ve çekildiğinde kapanan bir kapı yapmak veya Odana birisi girdiği zaman hoş bir karşılama mesaj oluşturmak, Parolayla kontrol edilen bir ışınlayıcı yapmak, duyarlı bir plakaya basınca hareket ettirilebilir bir küre yapabilirsin. Ayrıca arkadaşların için bulmacalar veya sinsi bubi tuzakları hazırlayabilir hatta hayal edemeyeceğiniz kadar özel efektler ile odanızı döşeyerek kendi oyunlarınızı yaratabilirsin.

 

Düzenekli Mobilerim neden çalışmıyor olabilir?

Düzenekli Mobilerini her zaman beraber tuttuğundan emin ol. Aksi takdirde çalışmaları mümkün değil. Programladığınız mobinizin üzerine çift tıklayarak Tetikleyici, Etki ve Koşulların hangi mobi ile hangi işlevlerin seçili olduğunu kontrol edin. İşlevlerin düzgün çalışması için yönlendirilen adımları izleyin.

 

Anahtar ve Levhalarım neden çalışmaz?

Anahtar ve Levhalar, aynı diğer mobiler gibi tek başına bir şey yapamaz. Düzgün çalışabilmeleri için Tetikleyici ve Etki beraber çalışmalıdır.

 

Düzenekli Mobilerimin takas ticaretini yapabilir miyim?

Tetikleyici, Etki ve Koşulların takas ticareti yapılamaz ve geri verilemez.

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir