Pazar Yeri

Pazar yeri nedir?

Pazar yeri istediğiniz Habbo ürünlerini satmak için kullanılan yerdir. En fazla 48 saat için bir çok ürünü Pazar’da satışa sunulan ürünleri listeleyebilir ve daha sonra geriye dönüp satılıp satılmadıklarını kontrol edebilirsin. Pazar Yeri’nde bulunan tüm (neredeyse) malzemeleri satabilirsiniz, ancak ördek kredisi yolu ile satın alınan ürünler, Evcil hayvanlar gibi satılamayan bazı  malzemeler vardır.

Neden Pazar yeri kullanmalıyım?

Pazar yeri kullanmak aşağıdaki bazı nedenlerden dolayı faydalıdır:

  • Mağazada şuan satılmayan ve bir daha satılmayacak olan eski ürünleri veya nadireleri bulabilirsiniz. 
  • Kullanmadığınız eşyaları satarak kar edebilirsiniz. 
  • Bazı ürünleri daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 

Neden Pazar Yerini kullanamıyorum?

Pazar Yerini kullanmak için bir Ticaret Lisansına ihtiyacınız var. Ticaret Lisansıyla ilgili detaylı bilgiyi burayı okuyarak bulabilirsin.  

Moderasyon ekibi tarafından takas engeli aldıysanız Pazar Yerini (veya genel olarak takas işlemini) kullanamazsınız.

Pazar Yeri'nde Malzemelerimi nasıl satabilirim?

Ürünlerim içerisinden dilediğin ürün seçip "Pazar Yeri'nde Sat" düğmesine tıklayarak, ticareti yapılabilir her malzemeyi satabilirsin. 

Talep edebileceğim fiyatta herhangi bir sınır var mı?
Eşyalarınızı belirli fiyatlarla satmak için Gezgin Satıcı başarınızın seviyesini (eklediğimiz yeni bir başarı) yükseltmeniz gerekiyor. Pazar yerinde başarılı bir şekilde ürün satarak bunu seviyelendirebilirsiniz. İşte sınırlar:
Ulaşılan seviye yok: 10 kredi.
Seviye 1: 10 kredi.
Seviye 2: 100 kredi.
Seviye 3: 1.000 kredi.
Seviye 4: 10.000 kredi
Seviye 5: 100.000 kredi

Pazar yeri'nden istediğim malzemeleri nasıl satın alabilirim?

Mağaza içerisinde, diğer oyuncular tarafından satışa sunulan tüm malzemelerin listelendiği Pazar yeri kategorisi vardır. Eğer satışa sunulan aynı tip birkaç malzeme varsa, her zaman en düşük fiyata malzemeyi almanızı öneririz.

Pazar yeri kullanmanın maliyeti nedir?

Pazar yerini kullanmak krediye mal olmamakla birlikte, ürününüz satıldığında bir ücret ödersiniz. Bu ücretin ne kadar olacağı, ürünü ne kadar sattığınıza aşamalı olduğuna bağlıdır (çok satmaya karar verdiğiniz bir ürün için daha yüksek bir ücret ödersiniz).

 

Diğer Habbo'lar ile hala takas yapabilir miyim?

Evet tabiki! Arkadaşınla takas yapmak için, ürünü satışa çıkarmadan önce onun adını seçmelisin. Böylece onlar da kendi özel gelen takas sayfalarında senin teklifini görürler. Diğer Habbolar bu özel teklifleri göremez veya satın alamaz. NOT: Bu işlev, en azından 2021'in ortasına kadar uygulanmayacaktır.

Malzemelerimin Pazar' da satılıp satılmadığını  nasıl öğrenirim?

Hangi malzemelerinin hala satılmadığını görmek için, Habbo Mağazasını açıp, Pazar sekmesini tıklayıp 'açık tekliflerim' veya 'özel tekliflerim' kısımlarını kontrol edebilirsiniz (bu özellik 2021in ortalarında eklenecektir). Bütün aktif kullanıcılar için satılmayan ürünler burada görünür. Pazar yerinde ürün satılarak kazanılan krediler ise kazançlar penceresinde görülür. Satılmayan ürünler otomatik olarak satıcının envanterine aktarılır. 

Malzemelerim satılmazsa ne olur?

Eğer malzemeleriniz satılmamışsa, envanterinize otomatik olarak geri gönderilir. 

Pazar Yeri'nde sattığım malzemelerimin satışını iptal edebilir veya malzemeleri geri getirebilir miyim?

Pazar Yeri'nde satılan malzemeler, satıldıktan sonra geri alınamaz.

Pazar Yeri'nde satılığa çıkardığım malzemelerimin satışı devam ederken, iptal edebilir veya geri alabilir miyim?

Evet, Pazar Yerindeki 'açık tekliflerim' ve 'özel tekliflerim' sayfalarını açarak ve daha sonra "geri al" butonuna tıklayarak verdiğiniz teklifi iptal edebilirsiniz. 'Hepsin geri al' butonuna tıklayarak vermiş olduğunuz bütün teklifleri geri alabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir