Bir sorunu nasıl rapor edebilirim?

Hangi durumlarda bir sorunu rapor edebilirim? 

Oyun içerisinde birisinin size zorbalık yapması ya da hesap şifrenizi veya kişisel bilgilerinizi almaya çalışması gibi durumlarda. Bunun yanında cinsel içerikli davranış ya da konuşmalara şahitlik edebilirsiniz. Bu tür davranışların olması uygun değildir ve görülür görülmez 'Yardım al' bölümünü kullanak bildirilmesi gerekir. Eğer siz korkarsanız durumu bir yetişkine söyleyin veya yardım alabileceğiniz yerlerle iletişime geçin.

Bu tür olayları Moderasyon ekibine bildirdiğinizde onlar gerekli önlemi alırlar.

Bir sorunum nasıl raporlayabilirim?

Bir Habbo'nun kötü davranışlarını raporlamak için bunu doğru yerden yapman gerekir. Örneğin, eğer bir Habbo uygunsuz içerikli konuşmalar yapıyorsa bunu sohbet geçmişi penceresinden uygunsuz konuşmayı yapan oyuncunun avatar resmine tıklayarak veya doprudan avatarı üzerine tıklayarak profili açılır ve bayrak ikonu üstüne tıklarayak rapor edilir. Eğer Habbo Kurallarına aykırı bir oda görürsen, bunu oda bilgileri sayfasından aynı şekilde yapmalısın. 

Unutmayın ki 'Acil Yardım' seçeneği sadece gerçek acil hizmet durumunda kullanılır ve bunu gereksiz yere kullanmak hesabınızın engellenmesine sebep olabilir.

Başka neler yapabilirim?

Eğer Habbo'da birisi sizi kızdırıyorsa, o kişinin konuşmalarını görmemek için ENGELLE butonunu kullanmalısınız. Bu buton avatar içerik menüsünde bulunur. Eğer bu kimse size ait ya da hakkınız olan bir grup odasındaysa bu kişi odadan atabilirsiniz ve yasaklayabilirsiniz. Grup sahipleri veya moderasyon hakkı olan grup yöneticileri de uygunsuz içerikli konuşmaları gizleyebilirler. 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir