Dolandırıcılığa karşı birkaç öneri

 

Ne yazık ki, neredeyse bütün bir çevrimiçi topluluk sayfalarında azınlıkta da olsalar, dolandırıcılık yapmaya çalışan kişiler bulunmakta. Habbo bir istisna değil, bu yüzden bir dolandırıcının kurbanı olmamanız için, nasıl işlediğinin farkında olmanız çok önemlidir.

Size oyun hilelerini söyleyeceğini, eşyalarınızı veya kredinizi çoğaltacağını, ücretsiz VIP aboneliği vereceğini veya buna benzer vaatler verenlere, Odalarında ödül sözü verip sizden eşya isteyenlere katılmayın veya odalarında eşya karşılığı hak veren Habbolara inanmayınız.

Hiçbir sebeple Habbo iletişim bilgilerinizi veya parolanızı başkasına vermeyiniz. Özellikle, size bedava kredi verdiğini iddia ettikleri sahte Hotel adresleri veren Habboları lütfen şikâyet ediniz. Çünkü bu siteler bizim kopyamızı yaparak keylogger veya trojan programları ile şifrenizi çalmaya çalışan dolandırıcılık amaçlı açılmış sayfalardır. Genel bir kural olarak, Habbo'da verilen üçüncü taraf bağlantılarını açmayın, çünkü bu sitelerde neyin gizlenebileceğini asla bilemezsiniz.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir