Hesap Güvenlik Kilidi

Güvenlik kilidi sistemimizi güncelledik. İşte size nasıl çalıştığına dair birkaç ipucu:

Hesabınızı Koruma tam olarak nedir?

Güvenlik Kilidi, hesabınızın şifresini çalan bir kişinin hesabınıza yetkisiz erişmesine karşı korur. Hesabınızda şüpheli bir giriş denemesi tespit edersek kilitleriz. Hesap kilitlendikten sonra, kilidini açmak için size e-postayla göndereceğimiz tek seferlik giriş kodunu girmeniz gerekir. Hesabınıza zaten Facebook, Google, Game Center, Microsoft veya Apple bağlandıysanız direk erişebilirsiniz.

Hesabınızı Koruma ayarları aktif olduktan sonra kimsenin hesabıma erişemeyeceği anlamına mı geliyor?

Hayır, durum böyle değil. Hesabınızın güvenlik kilidi devreye girdiğinde, email adresinize tek seferlik giriş kodu göndereceğiz. Bu, hesabınızın kilidini açmak kullanılabilir, bilgileri girerek kilidi kaldırabilirsiniz. Hesabınıza zaten Facebook, Google, Game Center, Microsoft veya Apple bağlandıysanız direk erişebilirsiniz.

Hesabınızı Güvenlik kilidi ayarlarını açıp kapatmak gibi bir hakkım var mı?

Elbette var. Hesabınızın güvenliği açısından aktif etmenizi öneriyoruz fakat istemiyorsanız kapalı konumda tutabilirsiniz.

Neden güvenlik kilidini ben açamıyorum?

Güvenlik kilidi yalnızca doğrulanmış e-posta adresine sahip hesaplar için kullanılabilir. Bunun nedeni, e-postası olmayan bir hesabın Güvenlik Kilidi'ni tetiklememesi ve doğrulanmamış bir e-postanın genellikle gerçek sahibin bile e-postaya erişimi olmadığı ve güvenlik kilidi tetiklendiğinde oturum açamayacağı anlamına gelir.

 

 

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir