İndirilebilir Air hakkında genel sorular

Air istemcisini neden geri getiriyorsunuz?

Unity  konusunda yeterince ilerleme kaydetmiyoruz. Büyük ölçüde eksiksiz Flash platformunu indirilebilir bir uygulama olarak geri getirmek, topluluğumuzun Unity tatmin edici olana kadar Habbo'yu  istedikleri şekilde oynamasına olanak tanıyacak.

İndirilebilir Air ne kadar süreyle buralarda olacak?

Bu teyit edilmemiştir. Unity istemcisini tatmin edici bir duruma getirene kadar kullnmayı planlıyoruz, daha sonra da Flash'ı kalıcı olarak durduracağız.

Eski mobi-mobi takas sistemi ve oda hakları geri döndüklerine göre kalıcı mı olacak?

Takas, oda hakları vb. gibi önemli konularda uygun bir uzlaşmaya ulaştığımızı hissedene kadar bu eski özellikleri (ve tüm Flash istemcisini) korumayı amaçlıyoruz. Topluluk daha iyi bir uzlaşmaya ihtiyaç duyduklarını açıkça belirtti, bu yüzden biz de önümüzdeki hafta ve aylarda bunu başarmayı hedefleyeceğiz.

Neden bazı eşyalar hala Mağazada yok?

Bazı öğeler, hem Unity hem de Air platformlarında çalışana kadar Mağazaya geri getirilmeyecek. Unity'de ne zaman mobilya, özellik veya işlev eklediğimizi öğrenmek için haberler bölümümüzü takip edin.

İndirilebilir Air'ı yapmanız ne kadar sürdü?

Yaklaşık bir ay. Flash'ın kullanımdan kaldırıldığı Ocak ortasında kullanıcı sayılarındaki düşüşün hemen ardından bunu yapmaya karar verdik.

O kadar uzun sürmediyse, neden bu indirilebilir platformu daha önce kullanıma sunmadınız?

Geçen yıl bununla ilgili tartışmalar oldu ancak Unity müşterisini zamanında kabul edilebilir bir duruma getirebileceğimize karar vermiştik. Geriye dönüp baktığımızda, çabamızı 2020'nin son çeyreğinde Flash'ın geçici, indirilebilir bir sürümüne harcamalıydık, böylece büyük tarayıcılarda Flash desteğinin sona ermesinden sonra bile açık betaya devam edebilirdik.

Habbo neden Unity ile geliştiriliyor?

Habbo'yu geliştirmeye devam etmemiz gerekiyor ve oyun her zamankinden daha mobil odaklı hale geldikçe, Habbo'nun geleceğe hazır olmasını sağlamak için çok daha iyi bir oyun deneyimi sunmamız gerekiyor. Bu hedeflerin her ikisi de Unity kullanılarak çok daha kolay ulaşılabilir.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir