Takas ve Pazar Yerini neden değiştirdiniz?

 

Pazaryerinde bir ürünü başarıyla sattığımda neden bu kadar çok kredi düşülüyor?

Habbo 2020'de ürün satmak için Pazar yerini kullanırken daha yüksek bir satış ücreti uyguladık. Bu ücret, bir öğeyi başarılı bir şekilde sattığınızda aldığınız toplam tutardan düşülür.

Bunu neden yaptık çünkü çok düşük veya hiç olmayan satış ücretleri ile alım satım, Habboların kredi transferi üzerindeki diğer kontrolleri atlatmasına izin verecektir.

Satış ücreti ne anlama geliyor / nelerden oluşuyor?

Pazar yeri satış ücreti, Pazar yerinde bir ürünü başarıyla sattığınızda ödediğiniz bir ücrettir. Gerçek ücret, öğenizi ne kadar sattığınıza bağlıdır - örneğin, bir öğeyi 60.000 kredi veya daha fazla satıyorsanız, öğeyi 100 krediye satmanıza kıyasla satış değerinin çok daha yüksek bir yüzdesi olarak alınır. 

"Seyahat eden satıcı başarısı" nedir?

Pazar Yeri'nde satış yaparken, öğeniz için isteyebileceğiniz maksimum fiyat, doğrudan Seyahat eden Satıcı başarınızın düzeyine bağlı olacaktır.

Seyahat eden Satıc başarısını 5'e yükseltmek için, Pazar yerinde önemli sayıda öğeyi başarıyla satmanız gerekir.

Aşağıda, her birinin izin verdiği karşılık gelen maksimum Pazar yeri satış limitleri ile gerekli Seyahat eden Satıc başarı seviyeleri verilmiştir:

 • Ulaşılan seviye yok: 10 kredi.
 • Seviye 1: 10 kredi.
 • Seviye 2: 100 kredi.
 • Seviye 3: 1.000 kredi.
 • Seviye 4: 10.000 kredi
 • Seviye 5: 100.000 kredi

Kredi bağış aracını kullanmak neden paraya mal oluyor?

Bu maliyetin nedenleri aşağıda sıralanmıştır:

 • Kredilerin ücretsiz paylaşılmasına izin vermek, onları kazanma ihtiyacını azaltır. Yani Oyunu gerçekten oynamak ve seviye atlamaktan, başarıları tamamlamaktan vb. kredi kazanmak için daha az motivasyon var. Bu özellikle yeni Habbolar için geçerli.
 • Maliyet, karaborsa kredi satıcılarını yasadışı kredileri transfer etmek için bu aracı kullanmaktan caydırmaya yardımcı olacaktır.
 • Bir ücret olmadan, kredi bağış aracı büyük olasılıkla mevcut diğer ücretleri atlatmak için kullanılacaktır. Sonuç olarak takas sistemi bozulur.

Neden bazı özelliklere maliyet koymanız, Pazar yerinde yaptığım satışlardan para kesmeniz ve mağazadan satın alınan kredi mobilyaları için ekstra ücret talep etmeniz gerekiyor?

Habbo'nun çok karmaşık bir ekonomisi var ve her şey dengeli bir oyun yaratmak için birlikte çalışması şekilde özenle tasarlandı. Kredi transferine izin veren özelliklerin çalışması için bir tür maliyet, kontrol veya sınıra sahip olması gerekir.

Aşağıda, tüm özellikler için genel olarak maliyetler / vergiler / kesintiler için bazı daha ayrıntılı nedenler bulunmaktadır:

 • Yeni kredilerin birden fazla avatar ve hesapla sisteme taşınmasını azaltır.
 • Dolaşımdaki kredi miktarını kademeli olarak azaltır - örneğin, insanlar hiçbir ücret ödemeden ajans maaşlarını sonsuza kadar aynı krediyle ödeyebilirken, küçük bir ücret bile sonunda havuzu 0'a indirir.
 • Diğer şeylerin yanı sıra seviye atlamaktan, başarıları tamamlamaktan, ajanslarda çalışmaktan ve ticaretten yeni krediler kazanmaya değer katar.
 • Habbolar hiçbir sonucu olmadan servetlerini basitçe paylaşamayacağından, borçlanma ve diğer benzer faaliyetleri daha dikkate değer eylemler haline getirir.

Pazar Yerinde neden mobilya ticareti yapamıyorum?

Bu işlevi ekleyeceğiz. Gelecekte, pazar yerinde kredi mobilerini satabileceksiniz, ancak alıcı bunu aldığında, kredi mobisinin değerinde olduğu kredi miktarını alacak, fiili kredi mobilyasını değil.

Pazar yerinde bir kredi mobisi satın aldığınızda, kredilerin kazanç pencerenizin Pazar yeri bölümünde yatırılacağını unutmayın.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir