SnowStorm

 

SnowStorm'u geri getirmeye neden karar verdiniz?

Temel neden, 2020'nin sonlarında ve 2021'in başlarında böylesine çalkantılı bir zamandan sonra topluluk için bir şeyler yapmak istememizdi. SnowStorm, Habboların Klasik istemcisinin piyasaya sürülmesinden çok önce bile yıllardır istediği bir şeydi ve bazı geliştiricilerimiz onu veya en azından bir versiyonunu geri getirmenin ne kadar mantılı olacağını tartıştılar. Kısaca söylemek gerekirse bu süreç başarıyla sonuçlandı.

 

Neden ilk başta onu çıkarmıştınız?

SnowStorm'u 2014'te Game Center'a bağlı olduğu için kaldırdık ve Game Center, istediğimiz şekilde başarılı olamadığı için bu uygulamayı durdurmuştu.

 

Topluluk yıllar önce geri getirilmesini istediğinde neden  geri getirmediniz?

SnowStorm, Game Center ile birlikte Flash'tan kaldırıldıktan sonra, onu geri getirmek için çağrılar yapıldı. O zamanlar, onu oyunun dışında bırakmaya karar verdik çünkü küçük bir grup insan oyunu oynadığından, kullanıcı tabanımızın önemli bir bölümünün kullandığı temel bir özellik değildi. Oyun, topluluğun belirttiği kadar popülerse, bunu değiştirmeyi ve onu popüler ve iyi kullanılan bir özellik haline getirmeyi umuyoruz.

 

Wobble Squabble ve Battle Ball gibi diğer eski oyunları ve Lido gibi şeyleri geri getirmeyi de planlıyor musunuz?

Bunu yapmayı şuan planlamıyoruz, ancak bu, diğer oyunları asla geri getirmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Mesele şu ki, Wobble Squabble ve Habbo'nun eskiden sahip olduğu diğer mini oyunlar (ve aynı zamanda Lido), Habbo'nun Shockwave versiyonunun bir parçasıydı ve Flash istemcisinde kopyalanmamıştı. Shockwave, 2000'lerin başında oyun geliştiricileri tarafından kullanılan erken bir multimedya platformuydu (https://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_Shockwave). Maalesef bu sadece onları geri getirmeyi çok zorlaştırıyor. SnowStorm, 2014 yılına kadar Flash istemcisinin bir parçasıydı, bu nedenle kod tabanından çıkıp yeniden çalışmaya başlamak, örneğin Wobble Squabble gibi oyunlardan çok daha kolaydı.

 

Neden HC üyesi olmayan üyeler günde sadece 3 ücretsiz oyun jetonu alıyor?

Bu 2014'ten beri değişmedi - HC olmayan üyeler her zaman günde sadece 3 jeton alıyordu. Ayrıca, bu, oyunlarda olması gereken yaygın bir mekaniktir. Oynaması ücretsiz oyunlar için oyuncular temel düzeyde ücretsiz içerik alırken, premium oyuncular genellikle belirli ekstra ayrıcalıklara sahip olur.

 

Bir HC üyesi olarak neden yalnızca 30 ücretsiz oyun jetonu alıyorum?

Günde 30 oyunun çok fazla oyun olduğunu ve ortalama bir Habbo için fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyoruz. Süper rekabetçiyseniz veya SnowStorm oynamayı gerçekten seviyorsanız, ekstra jeton satın alma seçeneği vardır.

 

Oyun jetonu bittiğinde neden şimdi ekstra jetonlar için para ödemem gerekiyor?

Yine, bu mekanizma Habbo gibi oyunlarda oldukça yaygındır. SnowStorm, topluluğumuz için ekstra bir eğlence olarak kabul edilir ve herkes günlük olarak oynamak için ücretsiz jeton alır, HC üyeleri sadece on kat daha fazlasını alır. Ancak, süper rekabetçiyseniz veya SnowStorm oynamayı gerçekten seviyorsanız, 5 kredi ve 5 elmas karşılığında 10 oyun jetonu satın alma seçeneğiniz vardır.

 

İşlevsellik ve özellikler açısından SnowStorm'a ekleme yapmaya devam edecek misiniz?

İlk sürümü yayınlayacağız ve niyetimiz buna eklemeler yapmak - eklemek istediğimiz bir şey de "aylık en iyi oyuncular" puan tablosu. Bu topluluk için gerçekten eğlenceli olmalı. Şu anda daha fazlasını kesinleştiremiyoruz, ancak çok fazla potansiyel var!

 

SnowStorm, Modern'de de olacak mı? 

Buradaki fikir, evet, SnowStorm'un da Modern'e ekleneceğidir. Klasik versiyon, kullanıcılarımızın oyunu oynamasına izin veren geçici bir çözümdür, bu nedenle önce orada SnowStorm'u bir çeşit test olarak, topluluktan bu konuda geri bildirim almak ve beğenip beğenmediklerini görmek için etkinleştireceğiz.

 

Üç ücretsiz oyun jetonumu kullandım, ardından HC üyeliği satın aldım. Ama şimdi sadece 27 jetonum var. Bana söz verilen fazladan üç hak nerede? HC üyeleri günde 30 ücretsiz jeton alır.

HC olmayan üyeler günde üç ücretsiz oyun jetonu alır. Bunları kullanır ve ardından HC üyeliği satın alırsanız, bu jetonlar yine de bir HC üyesi olarak alacağınız 30 jetondan üçü olarak kabul edilir. Yani, o gün hala toplamda 30 ücretsiz jeton veriliyordu, yalnızca üç tanesini kullandınız.

 

Haftalık liderlik tablosundaki en iyi Habbolar için ödüller neler?

Her hafta sıfırlandıktan sonra ilk üç Habbo aşağıdakileri alır:

1. sıra: Altın Ejderha Heykeli
2. sıra: Gümüş Ejderha Heykeli
3. sıra: Bronz Ejderha Heykeli

Ardından, haftalık liderlik tablosunda 4-50 arasında olan üç Habbo rastgele seçilecek ve bir Taş Ejderha Heykeli gönderilecektir. Tüm ödüller envanterinize gönderilir.

 

Ödülleri neden değiştirdiniz ve yeni heykeller neden takas edilemez?

Ödülleri takas edilemez olarak değiştirmenin, normal oyuncular için güzel bir teşvik olurken, hile yapanlar için teşvikleri azaltacağına karar verdik.


Haftalık grup liderlik tablosundaki en iyi grupların ödülleri nelerdir?

Her hafta sıfırlandıktan sonra ilk üç grup aşağıdakileri alır:

1. sıra: 50 Ördek
2. sıra: 25 Ördek
3. sıra: 15 Ördek

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir