İndirilebilir Air nasıl kullanılır?

İndirilebilir Air istemcisi nedir ve bunu neden yaptınız?

Adobe, Flash'ın kullanılabilirliğini 2020 yılının sonunda kaldırdı. Bu nedenle, Habbo'nun eski Flash sürümünü bu yılın Ocak ayında sonlandırmak zorunda kaldık. Habbo için yeni Unity platformu Aralık 2020'de açık beta testi aşaması için piyasaya sürüldü. Kuşkusuz Unity, Sulake ve topluluk için henüz tamamlanmamış veya tatmin edici olmadığından, bağımsız bir AIR uygulaması olarak paketlenmiş eski Flash platformu veya indirilebilir Air olarak adlandırdığımız şeyi yeniden yayınlıyoruz. Bu, Unity platformunu geliştirmeye çalışırken Habbolara tanıdık özelliklerle oyuna devam etmelerine imkan sağlayacaktır. Air platformunu Habbo web sayfasından indirdikten sonra, yeni Unity platformunda oynayabildiğiniz şekilde Habbo oynayabilirsiniz. Bu arada, Unity de mevcuttur.

Hem indirilebilir Air'ı hem de Unity'yi kullanabilir miyim?
Evet. Geçen yılın sonlarında piyasaya sürdüğümüz açık beta gibi, Habbo oynamak için hangi platformu kullanacağınızı seçebilirsiniz.

Nasıl indirip kurarım?
Hem MacOS hem de Windows kullanıcıları için, platformu kurmak için ana sayfanızdaki sarı düğmeye tıklamanız gerekir

launcher1.png

Daha sonra, MacOS veya Windows sürümünü indirmeyi seçebileceğiniz bir pencere gösterilecektir:

launcher2.png

 

Windows:

  • Başlatıcıyı indirdikten sonra, yükleme işlemine başlamak için üzerine çift tıklayın.
  • Uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Evet'i tıklayın.

ÖNEMLİ: Bu, bir yükleyici dosyasını ilk kez yayınladığımızdan, Windows Smartscreen bu dosyayı büyük olasılıkla işaretleyecektir. Yüklemek için erişime izin vermeniz gerekir.

Mac OS:

  • İndirdikten sonra çıkarmanız gerekir.
  • Ardından, gerçekten açıp kurmak için, Güvenlik ve Gizlilik ayarlarınıza gitmeniz ve kullanabilmek için manuel olarak onaylamanız gerekir. (Açmaya çalıştıktan sonra, Güvenlik ve Gizlilik ayarlarında nerede onaylanacağı açıkça gösterilmelidir.)

Habbo oynamak için nasıl kullanırım?

Windows: 

  • Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra tek yapmanız gereken Habbo web sitesinde "Başlat ve oturum aç" ı tıklamaktır. Bu, Habbo başlatıcısını açacak ve "Modern" (Unity istemcisi) veya "Klasik" (AIR istemcisi) arasında seçim yapabileceksiniz.

launcher3.png

MacOS:

Habbo Launcher'ı indirip kurduktan sonra, talimatlara göre onu uygulamalar klasörünüze sürükleyin ve ardından uygulamalar penceresinden açın. Ardından, web sitesinde "İNDİR" penceresi açıkken "Başlat ve oturum aç" düğmesini tıklayın (Windows bölümünde yukarıdaki grafiğe bakın).

Başlatıcıyı önceden yüklemediyseniz, açmak istediğinizden emin olup olmadığınız sorulabilir. "Aç" ı tıkladığınızdan emin olun.

Ardından, başlatmak istediğiniz yerel istemciye seçmeniz gerekecektir:  "Modern" (Unity istemcisi) veya "Klasik" (AIR istemcisi):

Screenshot_2021-04-12_at_12.26.16.png

Avatar'ı nasıl değiştiririm?
Unity için, avatarınızı önceden olduğu gibi oyunun içindeki avatar seçim ekranından değiştirebilirsiniz.

İndirilebilir Air için, eski tarayıcı içi Flash istemcisinde olduğu gibi, Habbo web sitesindeki ayarlar sayfasından avatarı başlatmadan önce istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir