Habbo Fan Site Poliçesi

 Sulake Oy (bu belgede "Habbo", "biz", "kendimiz" veya "bizim" anlamına gelmektedir) bünyesindeki herkes Habbo hayranlarının gösterdiği ilgiden oldukça memnundur ve bizce fikri mülkiyetimize dayalı bir web sitesi kurmak istemeniz harika bir şey. Aynı zamanda, platformumuzu ve ("Habbo IP" olarak adlandırılan) fikrî mülkiyetimizi oluştururken bir sürü zaman ve para harcamaktayız ve bu sebeple onları korumamız gerekiyor. Bu Fan Sitesi Poliçesini (bu belgede "Poliçe" olarak geçmektedir), sizin tarafınızdan Habbo sitelerini tanıtmak amacıyla kamuya açık olarak hazırlanan ve ticari amaç taşımayan kişisel web sitelerinde telif haklarımızı, resimlerimizi, karakterlerimizi, markalarımızı, logolarımızı, ticari markalarımızı ve diğer fikrî mülkiyetlerimizi (bu belgede "Habbo Materyalleri" olarak geçmektedir) nasıl kullanabileceğinizi açıklamak amacıyla hazırladık.

 

Lütfen bu Poliçeyi dikkatli bir şekilde okuyarak, Habbo IP ve Fan Siteleri ile ilgili sahip olduğunuz yasal hak ve yükümlülüklerinizi öğrenin.

 

Fan Sitelerini oluşturduğunuzda, bu poliçeyi feshedilemez şekilde kabul etmiş olursunuz.

 

Kısım 1 - Genel Hüküm ve Koşullar

1.1 Lütfen Habbo'nun, Habbo IP'sini ihlalden doğacak zarara karşı dinamik olarak koruma hususunu anlayışla karşılayın. Bununla birlikte, Habbo bu Poliçe hükmü uyarınca, kayıtlı olan tüm Fan Sitelerine Habbo IP'si ile ilgili feshedilebilir Fan Sitesi kurma iznini vermektedir. Tüm Fan Siteleri (Habbo'nun yegâne takdir yetkisine) uygun olmalı ve (parasal) ticari amaç taşımamalıdır. Aynı zamanda Habbo, yegâne takdir yetkisine bağlı olarak istediği zaman, bir sebebe bağlı olsun ya da olmasın, Fan Sitesi kurma ve yönetme izninizi sonlandırabilir ya da geri alabilir.

 

1.2 Habbo IP'sini Facebook, Twitter ve genel olarak bu sitelere benzer diğer sosyal ağ sitelerindeki kişisel sayfalarınızda kullanabilirsiniz. Ancak kullanımınız bu Poliçe ile ilgili sitelerin poliçe, hüküm ve koşulları ile örtüşmelidir. Habbo, bu sitelerdeki aktivitelerinizle ilgili ya da bundan kaynaklanan hiçbir konu ile ilgili sorumluluk kabul etmemektedir.

 

1.3 Habbo'nun sağladığı Fan Sitesi kurma izni, hiçbir şekilde Habbo'nun Habbo IP üzerinde sahip olduğu hiçbir hak, başlık ve yararı değiştirmez ya da eksiltmez. Fan Sitesi kurma hakkınız yukarıdaki Kısım 1.1'de tanımlanan izin ile sınırlıdır.

 

1.4 Fan Sitenizin ya da herhangi bir içeriğinin Habbo tarafından onaylanıp tasdik edildiğini belirtemezsiniz.

 

1.5 Fan Sitenizde, Habbo siteleri ile ilgili herhangi bir dolandırıcılığı ya da hacklemeyi tanıtan veya uygulayan hiçbir web sitesinin bağlantı adresini bulundurmayın. Aynı zamanda, hiçbir retro ya da dolandırıcılık sitesinin bağlantı adresini de barındırmayın.

 

1.6 Habbo'nun bu Poliçede sağlamış olduğu izinler, Habbo'nun bir ürünün veya ürün yelpazesinin genel görünümünü içeren ticari takdim şeklini kopyalama ya da kullanma hakkını içerecek şekilde genişlemez. Fan Sitenizi ziyaret eden hiç kimse o sitenin resmi bir Habbo ürünü olduğu düşüncesine kapılmamalı veya Habbo'nun bu materyallerle resmi olarak bağlantılı olup olmadığı kuşkusuna düşmemelidir.

 

1.7 Lütfen ticari markalarımıza, Habbo'nun mülkiyet veya ürün domainlerine yakın olarak benzer domain isimleri kullanmayın. İnsanların kafalarını karıştıracak kadar benzer isimler kullandığınız takdirde eyleme geçmek durumunda kalacağız. Şuna inanın ki, bunun gibi bir eyleme geçmemizi istemezsiniz.

 

1.8 Habbo'nun fikrî mülkiyetini, Habbo'nun kendisine karşı aşşağılayıcı olarak nitelendirdiği hiçbir şekilde kullanamazsınız.

 

1.9 Fan Sitenizdeki tüm içerikler Habbo Usulü ile uyuşmalı ve sitenizde hiçbir uygunsuz içerik bulunmamalıdır.

 

1.10 Fan Sitenizin ne kadar gösterişli olup olmadığı fark etmez, Habbo'da sitenizle ilgili hiçbir spam yapamazsınız.

 

1.11 Kayıtlı olan Fan sitenizde resmi Habbo Fan Sitesi logosunu kullanma yetkisine sahipsiniz. Logodan Habbo sitesine bir bağlantı adresi bulunmalıdır.

 

1.12 Fan siteleri, etkinliklerini tanıtmak için kendileri veya diğer Habbolar hakkında herhangi bir kişisel bilgi paylaşmadan Habbo ile alakalı bir hesap olması şartıyla Twitter ve Instagram'ın yanı sıra diğer sosyal medya platformlarını kullanabilirler. Fan sitesi etkinlikleri düzenlenirken, bir bireyin gerçek kimliğini, kendisi veya diğer Habbolar hakkındaki kişisel bilgileri ifşa eden sosyal medya hesaplarının kullanılmasına izin verilmez.
 
İzin verilmesine rağmen, özel forumların veya resmi olmayan Discord sunucularının kullanılmasını önermiyoruz. Habbo NFT projesinin moderatörlü resmi bir Discord'u olduğunu ve Habbo'ların NFT'leri ve Habbo ile nasıl bir ilişki içinde olduklarını tartışmak için katılmaya teşvik edildiğini unutmayın. Diğer forumlarda olduğu gibi, Habbo kurallarının ihlal edildiğine dair raporlar alırsak, fan sitesinin resmi statüsünü kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacağını lütfen unutmayın.
 

1.13 Fan sitesi temsilcileri, Habbo dışındaki davranışlarından, örneğin Twitter ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinden de sorumludur. Bu, yalnızca Habbo veya Habbo fan sitesi etkinlikleri için özel olarak oluşturulmuş sosyal medya hesaplarını değil, aynı zamanda kişisel sosyal medya hesaplarını da içerir. Bir fan sitesi temsilcisine ait olan ve bizim tarafımızdan doğrulanan herhangi bir hesapta toksik veya uygunsuz davranış, ilgili hayran sitesinin resmi statüsünün kaldırılmasına neden olabilir.

 

1.14 Hediye kartları, hediye çekleri veya kupon kodları gibi ödüller içeren çekilişlere ev sahipliği yapan fan siteleri, çekilişlerinde sunulan ödüllerin tesliminden tamamen sorumlu olacaktır.

 

Kısım 2 - Fan Sitenizin Resmi Fan Sitesi Olarak Kaydettirilmesi

Bölüm 2 - Özel koşullar

2.1 Sanal para birimleri: bozuk para, puan, anahtarlar, rozetler Resmi Habbo Fan Siteleri tarafından kazanılma/ koleksiyonu yapılabilme veya başarıları tamamlama gibi şartlarla kullanılabilir. Herhangi bri sebeple gerçek para birimi veya kendi yarattığınız para birimi kullanılmasına/talep edilmesine izin verilmez.  

 

2.2 Bir Habbo Fan Sitesi, fan sitesi, hayran blogu veya hayran sayfası, Habbo'nun bir kullanıcı tarafından oluşturduğu ve sürdürdüğü bir web sitesidir. Amaç, diğer Habbo kullanıcılarını (Habbo hayranlarını) bilgilendirmek ve eğlendirmektir. Bu web sayfaları kar amacı gütmeden hizmet vermelidir ve Habbo Fan Sitesi, habbo hayranlarına sayfalarına ziret veya üyelikleri için ücret talep edemez.  

 

2.3 Daha önce belirtildiği gibi, Habbo Fan Sitesi kar güdüsüne sahip olamaz, ama Habbo Way kurallarını ihlal etmeden ve Fan Sitesi genel ekranı üzerinde olumsuz etkisi olmadığı sürece sayfalarına uygun içerikli banner/ afiş ekli olabilir.

 

2.4 Habbo ve Hayran Sitelerinin güvenli kullanımı bizim için bir numaralı önceliktir. Bu nedenle, Fan Sitesi'ne kayıt yapma fırsatı sunan tüm Hayran Siteleri, kayıt işlemi sırasında her zaman güvenlik ipuçları göndermelidir. Örneğin bir giriş alanının altındaki veya bir pop-up pencere aracılığı ile Bu ipucu Habbo şifresiyle fan sayfasında aynı şifreyi kullanmaması uyarısı eklenebilir.  Sosyal medya hesabı aracılığı ile bir fan sitesi üzerinde kayıt yapılıyorsa  bir kişinin gerçek kimliğine bağlanamayan sanal sosyal medya hesaplarını kullanılmamasını tavsiye zorunludur. Kayıtlı kullanıcıların bilgilerini onlardan izinsiz paylaşamaz amacına aykırı bir şekilde kullanamazsınız.

 

2.5 Bir Fan Sitesi sahibi olarak, hayranlarınızın kullanıcılarınız için güvenli bir yer olduğundan %100 emin olmayı hedefliyorsunuz. Bu nedenle özel forumları kullanmamanızı tavsiye ederiz. Fan Sitemizin bu özelliği sahip olmasına izin verilmişti, ancak eğer forumlarınız sebebi ile şikayet alırsak ve kullanıcıların veya habbo’nun kural ve haklarını ihlal ettiği ortaya çıkarsa Habbo Fan Sitesi olarak durumunuzu kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

2.5 Herkes, işbu Politika'nın şartlarına uygun olduğu sürece bir Fan Sitesi kurabilir. Bir Fan Sitesi kurmak, onun resmi olması anlamına gelmez. Resmi Fan Sitesi başvuru süreci bu maddeden sonra açıklanacak.

 

2.6 Sulake, sabit bir zamanlaması olmadan, gerektiğinde yeni Resmi Fan Sitesi başvuru sürecini açma hakkını kendinde saklı tutar. Yeni Fan Sitesi seçimleri düzenlersek, bu, resmi durum için başvurmak için gereken tüm gerekli bilgileri açıkladığımız web sitemizde duyurulacaktır.

 

2.7 Sulake, Fan Sitelerinin burada listelenen tüm koşulları ve talepleri karşılayıp karşılamadığını denetlemek için tüm başvuruları ve siteleri kontrol edecektir. Sulake, seçimini; beğeni, gösterilen emek ve içerik kalitesine dayandırarak yapma hakkını kendinde saklı tutar.

 

2.8 Seçili Fan Siteleri, Resmi Fan Siteler olarak listemize eklenir. Tüm bu siteler Habbo Fan Sitesi logosunu kullanma hakkının yanı sıra, gelecek olan Habbo projeleri hakkında ön bilgilendirim ve güncellemeler alacaktır. Habbo, personelle istişare ederek, sosyal medya gönderilerini paylaşarak, web sitesi makalelerinde etkinliği tanıtarak ve Navigator'daki odaları yayınlayarak resmi taraftar etkinliklerini etkin bir şekilde destekleyebilir. Yapılan promosyonun miktarı etkinlik türüne bağlıdır ve her zaman personel tarafından onaylanmalıdır.Fan Sitelerini, yegâne takdir yetkimize dayanarak Resmi Fan Siteler listesinden kaldırabiliriz. Fan Sitelerini, normal koşullar altında etkinliğini yitirdiğinde veya Habbo ile ilgili spam yaptığında kaldırırız.

 

2.9 Yalnızca özel Resmi Fan Sitesi başvuru sürecini geçmiş ve Resmi Fan Sitesi olarak kaydedilmiş Fan Siteleri, Fan Siteleriyle ilgili Habbo IP'ye bağlı mobil uygulama oluşturma iznine de sahips olacak. Ancak bu uygulamalar ticari amaç taşımamalıdır ve sadece Fan Siteniz ile ilgili haber akışı ile Habbo güncelleme bilgileri içerebilir.

 

2.10 Habbo'dan kalıcı olarak yasaklanan Fan sitesi üyeleri, resmi bir Habbo fan sitesine katılmaya devam edemezler, aksi takdirde fan sitesi bir bütün olarak resmi statülerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bir fan sitesi üyesi, Habbo kurallarına uymadığı için Habbo personeli tarafından araştırılıyorsa, fan sitesinden bir çözüm bulunana kadar bu kişiyi ekipten çıkarmasını isteyebiliriz (Bu madde, şu andan itibaren [26 Nisan 2022] uygulanacak ve geriye dönük olmayacak.)
 
2.11 Fan sitesi üyeleri arasındaki işbirliği gönüllü olmalı ve bize gönderilen her türlü içerik, içeriği oluşturanın önceden onayını almış olmalıdır.
 

Kısım 3 - Feragat Belgesi

3.1 Habbo, Habbo IP'si kullanımızla ilgili bir feragat belgesi kullanmanızı şart koşmaktdır. Gerekli olan feragat belgesi aşağıdan temin edilebilir. Feragat belgesini Fan Sitenizin her sayfasında görüntülemelisiniz.

"Bu [Fan Sitesi], Sulake Oy veya İştirakleri tarafından doğrulanmamış, onaylanmamış ve desteklenmemiştir ve bunlar ile bağlı değildir. Bu [Fan Sitesi], Habbo Fan Sitesi Poliçesi altında izin verilen ticaret markalarını ve diğer Habbo fikrî mülkiyetlerini kullanabilir."

 

3.2 Habbo markalarını, logolarını veya ticari markalarını (bu belgede "Markalar" olarak geçmektedir) Fan Sitenizde kullanırsanız, bu Markalar, itibarı geliştirecek ve zedelemeyecek şekilde kullanılmalıdır. Markalar değiştirilemez.

 

Kısım 4 - Garanti Feragat Belgesi

Habbo'nun hiçbir Habbo IP'si için hak sağlamadığının bildirilmesi konusunda ısrarcı olan Avukatlarımızdan birkaç laga luga. HABBO, KANUNİ YOLLA AÇIKÇA İFADE YA DA İMA EDİLSE DAHİ KALİTE, PERFORMANS, İHLAL ETMEME, TİCARİ ELVERİŞLİLİK VEYA  BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİSİ DÂHİL, HUSUSLARIN AÇIKLIĞA KAVUŞTURULMASI, PERFORMANS ROTASI VEYA TİCARİ KULLANIM İLE OLUŞTURULAN HERHANGİ BİR GARANTİ KABULÜ OLSA DA, AÇIK BİR ŞEKİLDE HABBO IP'Sİ İLE İLGİLİ OLAN HER TÜRLÜ GARANTİ, İDDİA VEYA BEYANLARDAN FERAGAT ETMEKTEDİR.

 

Kısım 5 - Sorumluluğun Sınırlandırılması

Avukatlarımızdan birkaç laga luga daha: Habbo, Habbo IP'si kullanımı ile ilgili hiçbir sorumluluğu kabul etmemektedir. SİZİN HAYRAN SANATI, FAN SİTESİ VEYA HABBO IP'SİNİ OLUŞTURMANIZ, GÖRÜNTÜLEMENİZ VEYA KULLANMANIZ SONUCU ORTAYA ÇIKABİLECEK OLAN HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, RASTLANTISAL, ÖZEL VEYA DOLAYLI HASARLA İLİŞKİLİ HİÇBİR ANLAŞMA, GARANTİ, HAKSIZ MUAMELE, ÜRÜN GÜVENLİĞİ VEYA KUSURSUZ SORUMLULUK İLE İLGİLİ, BU TARZ BİR ZARARIN İHTİMALİNDEN HABERDAR EDİLMİŞ OLSAK DAHİ, HABBO'NUN HİÇBİR KOŞULDA YÜKÜMLÜ TUTULAMAMAYACAĞINI AÇIKÇA ANLAMIŞ VE TÜM BU HUSUSLARA KATILMIŞ OLMAKTASINIZ.

Habbo'nun Fan Sitesi kurma izninizi iptal etmesi veya geri alması durumunda, Fan Sitenizin herhangi bir tür, dâhili, harici sınırlama, zarar veya harcamanıza doğrudan, dolaylı, bağlı veya özel zararlar dâhil omak üzere bu iptal veya geri alımdan kaynaklanan herhangi bir zarar sebebiyle Habbo'yu dava edemezsiniz.

 

Kısım 6 - Kanunların Uygulanması

Habbo, Habbo IP'sinin kullanımını dikkatli bir şekilde takip etmektedir. Habbo IP'sini yetkisiz kullandığınız takdirde, habbo bu yetkisiz kullanıma derhal son vermeniz konusunda sizi uyaracaktır. Yetkisiz kullanıma son vermemeniz veya yetkisiz kullanıma daha sonra tekrar devam etmeniz durumunda Habbo size karşı kanuni yaptırımlarda bulunabilir. İnanın ki, kimseye karşı kanuni yaptırım uygulatmak istemeyiz, ancak olur da size karşı kanuni yaptırım uygulatmamız gerekirse bu durum hiç hoşunuza gitmeyecektir. Bunun gibi bir şey vuku bulduğunda, doğal olarak, Habbo'nun avukat ve mahkeme masraflarını da ödemeniz gerekecektir.

 

Kısım 7 - Sizin ve Habbo'nun Arasında Hiçbir İlişki Yoktur

FAN SİTESİ KURMANIZ TAMAMEN GÖNÜLLÜLÜK ESASINA BAĞLIDIR. HABBONUN SİTENİZE HİÇBİR ŞEKİLDE HİÇBİR MADDİ YARDIMDA BULUNMAYACAĞINI KABUL EDİP ONAYLAMAKTASINIZ. BU POLİÇEDEKİ HİÇBİR ŞEY SİZİN VE HABBO'NUN ARASINDA HİÇBİR ANLAŞMA, ORTAKLIK, ORTAK GİRİŞİM, FRANCHISE, İŞE ALIM VEYA BUNA BENZER BİR İLİŞKİ OLUŞTURMAMAKTADIR. İSTEDİĞİNİZ HER AN FAN SİTENİZDEKİ İÇERİK TEDARİĞİNE SON VEREBİLİRSİNİZ.

 

Kısım 8 - Diğer Yasal Hususlar

Habbo, işbu vesileyle açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutmaktadır. Habbo, bu Poliçeyi herhangi bir zamanda değiştirip yeniden düzenlenmiş olan Poliçeyi bir ya da daha fazla web sitesine gönderebilir. Sizin de bunun gibi herhangi bir değişiklikten haberinizin olduğu kabul edilecektir. Bu Poliçenin hükümleri Finlandiya yasalarına tabidir ve bu Poliçe ile ilgili herhangi bir yasal kovuşturma Finlandiya'nın Helsinki mahkemelerine bağlı olacaktır. Siz de bu yargı yetkisine razı olmaktasınız. Bu Poliçenin herhangi bir hükmü kanunsuz, hükümsüz ya da herhangi bir sebeple uygulanamaz olarak kabul görürse, bu durumda o hüküm, bu hüküm ve koşullardan birkaçını kabul eder ve diğer hükümlerin hiçbirinin geçerlilik ve tenfiz kabiliyetine etki etmez.

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir