Habbo'da oyuncular arası takas

Habbo'nun güvenli takas sistemi vardır; çalınma korkusu olmadan eşyalarınızı takas edebilirsiniz. Unutmayın - diğer Habbo'larla takas yapabilmek için ticaret ruhsatınızın olması gerekir! Aşağıda genel takas sorularına yanıtlar bulabilirsiniz.

 

Başka bir oyuncunun takas yapabildiğini nasıl anlarım?

Başka bir Habbo'nun takas yapıp yapamayacağını göremeseniz de, kendinizin yapıp yapamayacağını ticaret ruhsatı rozetinizi görmek için başarılarınızı kontrol edebilirsiniz.

 

Eşyalarımı nasıl takas yaparım?

Takas yapmak istediğiniz oyuncuya sağ tıklayın, ardından avatar menüsünden "Takas" seçeneğini seçin.

Avatar context menu.png

 

Avatar içerik menüsünü kullanarak takas yapmak için neler gerekir?

Başka bir Habbo ile nasıl doğrudan takas açarım?

Yukarıdaki gereksinimleri karşılıyorsanız, takas başlatmak istediğiniz Habbo'ya tıklayarak avatar içerik menüsünü açın. Orada, 'Takas' seçeneğini görebileceksiniz (yukarıdaki gereksinimleri karşılıyorsanız).

'Takas'a tıklamak, takas yapmak istediğiniz avatara bir bildirim gönderir. Ayrıca ekranınızda takas penceresini açacaktır. Diğer Habbo'nun takas talebini kabul etmesi gerekiyor, bundan sonra ikiniz de takas yapabileceksiniz.

 

Kredi mobisi nedir?

Kredi mobileri çift tıklanarak krediye dönüştürülebilen eşyalardır. Bu eşyalar çoğunlukla oyuncular arası takaslarda kullanılır. Takas sırasında kredi mobisi alırken (örn. Altın Külçeler, Elmas Ördekler, 2016 Bubble Juice vb.), bu eşyaların envanterinize teslim edilmesi yerine kredi değerini cüzdanınıza veya kasanıza alacaksınız. Yani örneğin bir külçe altın almak yerine 50 kredi alacaksınız.

 

Takas yapmak zorunda mıyım?

Hayır takas yapmak istemiyorsanız zorunda değilsiniz.

 

Takas yoluyla bedava mobi alabilir miyim veya mobilerimi ikiye/üçe katlayabilir miyim?

Habbolar çoğunlukla mobilerinizi takas ederseniz ikiye katlama veya bedava mobi vaatlerinde bulunurlar. Bu vaatlere kanmayın, mobilerinizi çalmaya çalışıyorlar. Güven testi ile bile güvenmeyin. Birisi böyle bir şey söylerse, 'yardım çağrısı' gönderip ardından odadan çıkmalısınız.

 

Ticaret ruhsatım olmasa da diğer Habbolardan hediye alabilir miyim?

Evet.

 

Eşyaların değeri nedir?

Mobilerin değerlerine dair belli bir kılavuz yok; onlar, tamamen size bağlı.

 

Normal Koleksiyonlarımı diğer Habbo'larla nasıl takas edebilirim?

Koleksiyoncu Cüzdanınızda Koleksiyonluklar varsa, normalde yaptığınız gibi takas yapmayı talep ederek diğer Habbolarla takas yapabilirsiniz.

En az bir Koleksiyon içeren her takas için, takasın iki katılımcısının da10 Gümüş tutarında bir ücret ödemesi gerekmektedir. 

Ücretten kimin ne kadar pay ödeyeceği konusunda anlaşmaya varmak da ticaretin bir parçasıdır; örneğin bazı oyuncular bunu eşit olarak bölmek isteyebilir (her biri 5 gümüş), bazı oyuncular ise daha fazlasını, hatta takas ettikleri eşyaya göre tamamını karşılamak isteyebilir.

 

Önemli: Takastaki Koleksiyonlukların sayısı ücreti etkilemez; her zaman 10 Gümüştür. 10 Gümüş 0,12$ (USD) civarındadır.

 

Koleksiyonluklar neden Gümüş ücretiyle takas ediliyor?

Gümüş hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfaya göz atın. 

 

Neden kıyafetleri değil sadece mobi Koleksiyonlarını takas edebiliyorum?

Bu yazının yazıldığı sırada (Mart 2024), Habbo'da yalnızca mobi Koleksiyonlarının ticareti yapılabilmektedir. Bu özellikle neredeyse tüm Koleksiyonlukları takas edilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

 

MetaMask cüzdanımdaki Koleksiyonlukları ne zaman takas edebileceğim?

Gelecekte Koleksiyonluklarınızı MetaMask cüzdanınızdan Koleksiyoncu Cüzdanınıza aktarabileceğiniz bir özellik çıkarmayı planlıyoruz. Bu sayede Koleksiyon Mağazasından satın aldığınız Koleksiyonluklarınızı ürünlerini krediyle almak isteyip Immutable X'i kullanmak istemeyen oyunculara satabileceksiniz.

 

Avatar içerik menüsünü kullanarak takas talebinde bulunmak neden takas yapmak istediğim Habbo için otomatik olarak bir takas penceresi açmıyor?

İstenmeyen takas pencerelerinin açılmasını ve buna bağlı olarak oyunun bozulmasını durdurmak için başka bir Habbo sizinle takas yapmak istediğinde bildirimler sunmaya karar verdik.

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir