Üretim

Üretim (Crafting) nedir?

Üretim, Habbo’da  mevcut olanlardan eşyaları kullanarak  yeni şeyler yaratabilmenize izin veren bir oyun mekaniğidir. Doğru eşyalara sahipseniz, üretim yapabileceksiniz.

 

Üretim yapabilmem için neye ihtiyacım var?

Üretim yapabilmeniz için öncelikle üretim masası ve üretim ürünlerine ihtiyacınız var ayrıca bu ürünleri doğru sırayla kullanmanız gerekiyor. İki türü üretim yöntemi vardır: normal ve gizli. Normal üretim,  ana üretime ekranında görünen tarifleri kullanarak yapılır yani size hangi ürünü elde edebilmek için hangi eşyalardan kaç tane kullanmanız gerektiği belirtilir. Gizli üretimde ise size bilgi verilmez ve deneme yanılma yöntemi ile sizin keşfedebileceğiniz üretimlerdir.  (Not: Modern istemcide henüz uygulanmadıkları için gizli tarifler şu anda kullanılamıyor.)

Üretim Masası hemen hemen her kampanyamızda farklı bir isimle geliyor ama her ismin içinde mutlaka üretim masası olduğunu belirten bir kelime bulunuyor bu yüzden kampanya eşyalarının adlarına lütfen dikkat edin.  Bu masalar üretim yapmak için yalnızca belirli aylarda kullanılabilir - mevcut olanlar mağaza bulunur. Burada eğer bulamıyorsan yani aradığın dönemde üretim masası mağazada yoksa pazaryerinde mutlaka bulabilirsin.  

 

Nasıl Üretim yapabilirim?

  1. Öncelikle, üretim masasına ihtiyacınız var. Bunları katalogdan Yılın belli zamanlarında satışa çıkan üretim masaları ve Pazaryerinde habbo oyuncuları tarafından satılan 2. El üretim masaları vardır.
  2. Daha sonra, malzemelere ihtiyacınız var. Bunlar ya ücretsiz olarak verilen veya kredi veye Ördek kredileriyle alabileceğiniz ürünlerdir. Kredilerin yanı sıra üretim ürünlerini kampanyalarımız süresince hazırladığımız yarışma ve aktivitelerle kazanabilir veya ördek kredileri ile de alabilirsiniz.
  3. Üretim masanız ve gerekli üretim eşyalarınız varsa, başlamak için üretim masasını odanıza yerleştirin ve çift tıklatın. Hangi malzemeyi veya tariflerini kullanmak istediğinizi seçin ve ardından “ÜRET” düğmesini tıklayın.

 

Not: Üretim masası sadece envanterinizdeki uygulanabilir malzemeleri gösterir. 

 

Üretim yapmak için eşyanız eksik mi? Bulmak için Pazaryeri'ne gidin!

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir