Koleksiyoncu Vitrinleri

Koleksiyoncu Vitrinleri, Habbo mobilerinizi Parça adı verilen Habbo Koleksiyon ürünlerine dönüştürmeye yarar. 

 

Parçalar da aynen diğer koleksiyonluklar gibi, Immutable'da Ether (ETH) ile alınıp satılabiliyor ve genelde sadece mevcut otellerinde değil on otelin tamamında kullanılabiliyor.

Collectors Guild view 2.png

Koleksiyoncu Vitrinini kullanmak için gerekenler

Koleksiyoncu Vitrinini kullanmak için, bunlar gereklidir:

  1. Immutable'a ya da Koleksiyoncu Cüzdanına bağlı bir MetaMask cüzdanı.
  2. En az bir tane Toplayıcı Pulu– daha nadir ve pahalı mobiler için daha fazla pul gerekir. Koleksiyoncu Vitrini penceresinden Gümüş ile (aşağıdaki görsele bakın) ya da Koleksiyon Mağazasından Zümrüt ile Toplayıcı Pulu alabilirsiniz.
  3. Beyaz listeye alınmış / Koleksiyoncu Vitrinine eklenmiş bir mobi (Koleksiyoncu Vitrinleriyle hangi mobilerin Parçalara dönüştürülebileceğini öğrenmek için aşağıya bakın).

Toplayıcı Pulları

Mobilerinizi Parçalara dönüştürmek için Toplayıcı Pulu gereklidir. 

Koleksiyoncu Vitrini penceresinden Gümüş ile Toplayıcı Pulu alabilir veya Koleksiyon Mağazasından 50 Zümrüt karşılığında satın alabilirsiniz.

Koleksiyoncu Vitrinlerini çıkarttığımızda, sahip olduğunuz pulları Immutable Marketplace'de satmak üzere koleksiyonluklara dönüştürebilirsiniz.

 

Hangi mobiler Parçalara dönüştürülebilir

Koleksiyoncu Vitrinleri çıktıktan sonra, her ay daha çok mobi ekleyeceğiz, her geçen ay daha fazla mobi beyaz listeye eklenecek. 

Koleksiyoncu Vitrinlerinde bir süre boyunca kalan mobileri daha sonra dönüşümlü olarak çıkaracağız. Çıkarılan tüm mobilerin ileride tekrar ekleneceğini unutmayın.

Koleksiyoncu Vitrinlerine mobileri bu şekilde kademeli olarak eklememizin iki ana nedeni var:

  1. Özelliği çok daha eğlenceli ve ilgi çekici kılıyor. Mesela, Habbo kampanya ve etkinlikleriyle beraber temalı "sezonlar" yapabiliriz.
  2. Bu şekilde olması aynı zamanda otellerin takas ekonomisine olumsuz etkileri de azaltıyor. Hepsi bir anda değil, yavaş yavaş emin adımlarla.

Koleksiyoncu Vitrinleri nasıl kullanılır

Koleksiyoncu Vitrinini Koleksiyoncular Birliği'nden açtığınızda, şu anda Parçalara dönüştürülebilen mevcut mobileri göreceksiniz. Gördüğünüz mobilerden biri sizde varsa, altında bir numara gözükecek. Bu numara envanterinizde bu mobiden kaç tane olduğunu gösterir. 

 

Otele kilitli Parçalar

Ürün tedariğinin ve ortalama pazar fiyatlarının oteller arasında farklılık gösterdiği en uç durumlarda, kullanabileceğimiz bir "otel kilidi" özelliğimiz bulunmaktadır. Etkinleştirildiğinde, bu özellik söz konusu Parça türünün Habbo X ve -kaynak oteli dışındaki başka bir otelde kullanılmasını önler. Ancak bu kilitleme özelliğini yalnızca olağanüstü durumlarda ve duruma göre kullanacağımızı belirtmek isteriz.

Hep kitli kalacak mobi türüne en iyi örnek LTD'lerdir.

Collectors Guild.png

Mobiniz bir Parçaya dönüştüğünde ne olur

Mobinizi bir Parçaya dönüştürdüğünüzde, MetaMask cüzdanınız ya da Koleksiyoncu cüzdanınızda bulunduğu ve cüzdanınız Habbo'ya bağlı olduğu sürece o mobiyi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Çoğu zaman topladığınız Parçaları on otelin hepsinde kullanabileceksiniz. Ayrıca sahip olduğunuz Parçaları Immutable Marketplace'de yaygın kullanılan kripto para birimi ETH karşılığı satabilirsiniz.

Mobiniz bir Parçaya dönüştürüldüğünde, hesabınızdan ve veritabanlarımızdan kaldırılır ve diğer tüm mobi koleksiyonlarımız gibi kalıcı olarak Immutable blokchain'e taşınır.

 

❗️ÖNEMLİ: Parçaları tekrar geri DÖNÜŞTÜREMEZSİNİZ. Bir kez Parçaya dönüştürürseniz, sonsuza dek Parça olarak kalırlar.

 

Koleksiyonları MetaMask cüzdanınıza aktarma

Eşyalarınızı Parçalara dönüştürüp Immutable Marketplace'de satmak için Koleksiyoncu Cüzdanınıza değil, MetaMask cüzdanınıza koymanız gerekir. Parçalarınızı Immutable Marketplace'de satabilmeniz için transfer özelliği ekledik:

 

Collector_Cabinet_Transfer_Feature_(2).png

Bu özelliğin kullanımı şu anlık ücretsizdir fakat ileride muhtemelen ufak bir ücret eklenecektir.

 

SSS:

Bu koleksiyonlara neden “Parça” adını verdiniz?

Bunları ekosistemimizdeki diğer koleksiyon ürünlerinden ayırmanın önemli olduğunu düşündük ve gelecekte onları öne çıkarmak için envanterlerde biraz farklı sunmayı planlıyoruz.

Uzun vadeli vizyonumuzda tartıştığımız Habbo Koleksiyonlarına ilişkin, Parçalar ile arayüz oluşturacak başka özellikler de var. Örneğin, oluşturduğunuz parçaların sayısına göre başarılar yayınlamayı planlıyoruz.

 

Parçaları diğer koleksiyon ürünlerinden başka ne farkı var?

Şimdilik isim dışında tek farkları Immutable'da sahip oldukları özellikler. Özellikler biraz farklı, böylelikle gelecekte sistemimiz tanıyabilir, mesela envanterinizde farklı şekilde sunabilir.

 

Toplayıcı Pullarını nasıl alabilirim?

Koleksiyoncu Vitrini ekranından Gümüş ile, Koleksiyon Mağazasından Zümrüt ile satın alabilirsiniz. Pulların maliyeti 50 Zümrüt olacak, ancak Gümüş cinsinden maliyeti henüz belli değil.

Oyuncular satın aldıkları Toplayıcı Pullarını satmak isterlerse, Pullar Immutable Marketplace'den de alınabilecek.

 

Mobimi Parçaya dönüştürmek için kaç Toplayıcı Pulu gerekli?

Mobiye göre değişir. Daha yüksek değerli, daha nadire olanları Parçaya dönüştürmek için birden fazla Toplayıcı Pulu gerekir, ancak daha yaygın olanlar için yalnızca bir tane gerekir.

 

Bu özellik Klasik sürümde de olacak mı?

Koleksiyoncu Vitrinlerini Klasik sürüme getirmek istemiyoruz. Ama, eğer olur da getirirsek, uzun süre sonra olur.

 

Dönüştürdüğüm Parçayı geri normal mobiyeye çevirebilir miyim?

Hayır, bu mümkün değildir. 

Parçaya dönüştürme işleminin kalıcı olduğunu ve mobiniz bir Parçaya dönüştüğünde kredi karşılığında satamayacağınızı  -yalnızca Immutable Marketplace'deki ETH veya başka bir token karşılığında satabileceğinizi unutmayın.

 

Gelecekte diğer türdeki Habbo mobilerini Parçalara dönüştürebilecek miyim?

Evet, gelecekte Koleksiyoncu Vitrinin'de giyim ve LTD'leri kullanılabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Ama yalnızca avatara bağlanmamış giyim mobileri dönüştürülebilir olacaktır.

 

Bir Parçaya dönüştürdükten sonra giyim mobime ne olacak?

Giyim mobisi, Immutable'da bir giyim koleksiyonu haline gelir. Koleksiyonluk giyim eşyalarınızı Görünüm Düzenleyici'de bulabilirsiniz. Orijinal giyim mobileri envanterinizden kalıcı olarak kaldırılır.

 

Koleksiyoncu Vitrinlerine hangi mobileri ekleyeceksiniz?

Piyasaya çıkardığımız tüm mobiler Koleksiyoncu Vitrinlerine eklenebilir. Eklemek istediğimiz her mobi duruma göre incelenecektir. Eklemeye karar verirken hem ortalama Pazar yeri fiyatına hem de istek durumuna bakacağız.

Koleksiyoncu Vitrinlerine eklemeyeceğimiz mobilerimiz olduğu gibi, otele kilitli olarak ekleyeceğimiz mobiler de olabilir, yani sadece bulundukları otelde kullanılabilirler.

 

Hangi Parçaları otele kilitli olarak ekleyeceksiniz?

Koleksiyoncu Vitrinlerine eklediğimiz her mobiye, dokuz otelin her birindeki ortalama Pazar yeri maliyeti ve tedarikine bakarak duruma göre yaklaşılacaktır. Otele kilitliler yalnızca çok özel durumlarda kullanılacaktır.

 

Gelecek setlerin tam listesini paylaşabilir misiniz?

Setlerin listesi son derece uzun, şu an toplulukla paylaşmaya gerek duymuyoruz, ancak bu ileride değişebilir.

 

Hangi Parçaların hangi setlerde olması gerektiğine karar verirken neden Topluluk Konseyini dahil ettiniz?

Topluluk Konseyinde, mobiler ve Habbo tarihi hakkında şu an ekibimizde olmayan derinlemesine bilgiye sahip oyuncular var. Ek olarak, hepsinin iletişimi çok iyi ve personellerle çok iyi çalışırlar; bu da en az uzmanlık bilgisi kadar önemli. Onlar olmasaydı bu yazıda bahsettiğimiz hiçbir şeyi yapamazdık.

Daha geniş bir topluluğu bu sürece dahil etmek teoride harika bir fikir, ancak pratikte son derece karmaşık ve yönetilmesi zor. Topluluk Konseyinin toplumu iyi temsil ettiğini düşünüyoruz.

 

Her bir Parçanın kaç Toplayıcı Pulu gerektirdiğine nasıl karar veriyorsunuz?

C: Herhangi bir Parçaya hızlı ve adil bir şekilde Toplayıcı Pulu maliyeti eklememize olanak tanıyan basit, hesaplanabilir bir formülümüz var. Piyasa manipülasyonundan kaçınmak ve özel durumlarda pragmatik davranabilmek için bu formül şu aşamada kamuoyuna açıklayacağımız bir şey değil.

 

Bir seferde kaç Parça yayınlanacak?

Bir yayınlayışta eklenilen Parçaların belirli bir sayısı yoktur. Habbo'nun ömrü boyunca piyasaya sürdüğümüz tüm ürünleri düşündüğümüzde, bazı yayınlamaların ilk piyasaya sürdüklerimizden çok daha fazla olması muhtemel.

 

Ne sıklıkla yeni Parça grupları yayınlayacaksınız?

Her ay yeni bir Parça serisi çıkarmayı hedefliyoruz ancak bunun garantisi yok.

 

Hepsini dönüştürmek için yeterli zamanım olacak mı?

Koleksiyoncular Birliğindeki Koleksiyoncu Vitrinini açarak belirli bir Parçayı dönüştürmek için ne kadar süreniz kaldığını görebilirsiniz ("Ben" menüsünü açıp Koleksiyoncu Vitrini seçeneğine tıklayın).

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir