Çocuğumun güvenliğini sağlamak için Habbo ne tür araçlar kullanılıyor?

Çocuğumun  güvenliğini sağlamak için Habbo ne tür araçlar kullanılıyor?

Kullanıcılarımızın Otel'de keyifli zaman geçirmeleri ve mümkün olduğunda güvende olmaları için, her bir durumda kontörlü sağlayabilmek için çok sayıda araç geliştirdik.

 Habbo deneyimi esnasında kontrolü elde tutabilmek için neler yapabileceğini iyice anlaması için, aşağıdaki bilgileri çocuğunuzla birlikte okumanızı tavsiye ederiz.

 

-Engelle butonu

 Eğer bir diğer kullanıcı çocuğunuzu rahatsız ederse ya da çocuğunuz bir diğerinin ne dediğini dinlemek istemezse, Engelle butonunu kullanarak o kişiyi sessize alabilir. Bunu yapmak için, susturmak istedikleri kişinin avatarı üzerine tıklaması gerekir. Tıkladıktan sonra Engelle butonu belirecektir, kullanıcının konuşmaları otomatik olarak görünmez olacaktır.

 

Enegelle butonu hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın

 

-Oda Moderasyon Araçları

Kendine ait odalarda kontrol tamamen çocuğunuzdadır. Odasında ne olacağına ve kimlerin onu ziyaret edebileceğine kendisi karar verir. Bu onun, genel Habbo moderasyonunda aktif bir rol almasını ve daha güvenli, keyifli ve sorumluluk sahibi bir topluluğa katkı sağlamasını mümkün kılar. Çocuğunuzu kullanımında olan araçlar şunlardır:

 

*At

 Bu araç bir kullanıcıyı odadan atar. Eğer oda dolu ya da kilitli değilse kullanıcı odaya dönebilir.

 

*Yasakla

Bu araç çocuğunuzu bir Habboyu odasından yasaklamasına olanak sağlar. 

 

*Yasağı Kaldır

 Bu araç daha önce verilmiş bir yasağı kaldırmaya yarar. Eğer çocuğunuz birini yanlışlıkla yasakladıya, bu botunu kullanarak yasağı kaldırabilir.

Çocuğunuz aynı zamanda kendileri yokken odalarını denetlemeleri için arkadaşlarına izin de verebilirler. Eğer isterlerse, seçtikleri Habbolara hak vererek odalarını denetlemelerinii sağlayabilirler. Oda moderasyonu araçları ve diğer Habbolara nasıl moderasyon hakları verilebileceğiyle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız

 

-Odalara Erişimin Kontrolü

 Kullanıcıların kendi olarına erişimi kontrol etmesine yardımcı seçenekler mevcut: 

Herkes – Odaya tüm kullanıcılar girebilir.

Arkadaşlar – Odaya sadece oda sahibinin arkadaşları girebilir. 

Parolası olan herkes – Oda bir parolayla kilitlenir. Sadece parolayı bilen kullanıcılar girebilir.

 Kullanıcılar, oda erişimi ayarlarını ekranın altında yer alan oda bilgileri kısmına tıklayarak yapabilirler. Bu kontrol panelini açacaktır. 

 Sahip (görünmez) - yalnızca oda sahibi girebilir; oda Gezgin'deki diğer kişiler tarafından görülemez. Odanın yine de başka yollarla bulunabileceğini (ancak girilemeyeceğini) unutmayın.

Habbolar ekranın alt tarafındaki oda bilgisi simgesini tıklayarak oda erişim ayarlarında değişiklik yapabilir. Bu, kontrol panelini açar.

- Forum Ayarları

Grup sahipleri, forum görünürlüğü, konu oluşturma ve post gönderme gibi konularda ayrı ayrı haklar belirleyebilir. 

Grup sahipleri tek tek postları ve konuları da denetleyebilir. Grup yöneticilerine de aynı şekilde denetlemeleri için hak verebilirler. 

 

-Hesap Gizliliği Ayarları

Habbolar her zaman için anonimdir ve kişisel bilgileri otelin hiçbir yerinde gösterilmez. Ancak biz yine de gizlilik ayarları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmeleri için bazı hesap ayarları koyduk. Bu ayarlara,  Hesap Ayarları bağlantısındaki Gizlilik sekmesinden erişilebilir. Hesap ayarları seçenekleri şunlar:

 

Profil sayfası görünürlüğü - diğer kullanıcıların profil bilgilerinizi görüp göremeyeceğini seçebilirsiniz. 

Çevrimiçi durumu - diğer kullanıcıların sizi çevrimiçi görüp göremeyeceğini seçebilirsiniz. 

Takip et Ayarları –  sadece arkadaşları bir odadan diğerine takip edebilirler. Ancak eğer yalnız kalmak isterseniz bu özelliği kapatabilirsiniz. Bu şekilde hiçbir kullanıcı tarafından takip edilemez.

 

Güvenlik Kilidi

Güvenlik kilidi, oturum açmak için e-posta ve şifre kullanan hesaplarda kullanılabilen isteğe bağlı bir özelliktir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, söz konusu hesap belirli bir şüpheli kullanım sebebiyle "kitlenir". Ardından, hesabınızın kilidini açmak için kullanabileceğiniz tek kullanımlık bir kod size gönderilecektir. Güvenlik kilidinizi Kimlik Bilgileri kısmından etkinleştirebilirsiniz.

Güvenlik Kilidinin nasıl işlediği hakkında daha fazla bilgi için, lütfen buraya tıklayın.

Ayrıca herhangi bir Habbo problemiyle ilgili nasıl yardım ve tavsiye alabileceğinize dair daha fazla bilgiyi burdan alabilirsiniz.

 

 

Başka sorularınız var mı? Bir talep gönder
Bir Zendesk Hizmetidir